Simone Salvatori („Spiritual Front“): „Visi myli šlovę ir pinigus. Ir visi tie, kurie deklaruoja priešingai yra melagiai.“

“Spiritual Front” tai tokia krikščioniško roko grupė, kurią klauso satanistai, homoseksualistai ir tiesiog paprasti nihilistai. Toks štai prieš kokius 7 metus buvo girdėtas vieno piliečio pasisakymas apie nihilist suicide pop grupę iš Italijos. Prieš 9 metus ir pats taip maniau. Galiausiai išaušo ta diena, kada buvo išleistas “Armageddon Gigolo” hitų rinkinys, tada sekė ejakuliacinis koncertas Elektrinėje, kol galiausiai Mėnuo Juodaragis ir “Spiritual Front” pasidarė beveik visiškai savi.

Gegužės 10 mes ir vėl turėsime progą pasigrožėti šiais muzikiniais kulinarais Vilniuje, klube “Propaganda”. Iš Simone Salvatori atsakymų teko laukti kone visą mėnesį, parinau jį bent kartą į savaitę, o kai galiausiai atsiuntė – pamačiau, kad vaikis jis yra iš ties paprastas, neišsišokęs, nemažai daugtaškių naudojantis ir galiausiai laiškuose visada bučiniais apdovanojantis. Tad patys įsitikinkit. Koncertas su nauja programa Vilniuje turėtų būti pranokstantis išankstines nuostatas bei nusistovėjusį įspūdį.

Sveikas, Simone. Savo laiške minėjai, kad dabar esi Meksikoje. Ką ten veikei? Lankei gimines?

Lankiau gimines?? Ne, aš turėjau du pasirodymus Leone kartu su „Rome“. Ketinu ten vėl grįžti gegužės mėnesį dar vienam koncertui.

Kas geresni: Vokiečių vaikinai ar Meksikos dyleriai?

Abu yra geri…

Papasakok apie savo solo projektą. Turi išleidęs kokių nors įrašų ir pan.?

Aš niekad nekuriu kaip solo atlikėjas. Nebent, jei to reikalauja sąlygos, groju kaip solo. Žinoma, tai labai intymi ir jauki patirtis.

Pakalbėkim apie „Spiritual Front“ („SF“). Kas atsitiko su „Rotten Roma Casino“ („RRC“) albumu? Jis daugelį nuvylė, o štai naujasis opusas „Open Wounds“ vėl jus gražino į tikros muzikos plotmę.

Tiesą sakant, nemanau, kad tai buvo nusivylimas… Mes tiesiog padarėm tai, ką tada jautėm esant geriausia, stengėmės padaryt kažką kitaip. Tie, kas buvo nusivylę, tiesiog negalėjo susitaikyti su faktu, kad „Spiritual Front“ eksperimentuoja, keičiasi, evoliucionuoja. O tai jau nėra mūsų kaltė. Turiu pabrėžti, kad skambesys buvo lengvesnis lyginant su mūsų ankstesniais įrašais, bet jis anaiptol nebuvo blogas.

Su „RRC“ albumu pritraukėm galybę naujų fanų į „SF“ gretas, kurie prieš tai buvusių įrašų net nebuvo girdėję! Ir, galų gale, man patinka tas albumas! Nepaisant visų konfrontacijų, kurios iškyla jį vertinant. Manau, kad tai geras darbas.

sf

Kuomet pamačiau pavadinimą „Spiritual Front“ iš karto pamaniau, kad tai bus kokia nors krikščioniško roko grupė, bet tada išgirdau tekstus apie spermą, kraują, seksą ir t.t…

Na… Jei tu esi krikščionis, tu taip pat turi spermą su krauju. Kiekvienas vyras ir kiekviena moteris turi savo seksualumą, tad nieko antikrikščioniško čia nėra. Apskritai „Spiritual Front“ kalba apie žmogų kaip individą, jo pozityvias ir negatyvias puses ar išgyvenimus…

Fotografijose tu dažnai pozuoji sakralių dalykų fone. Jėzaus portretas, kryžiai ir panašūs dalykai. O kaip visa tai susiję su tavo vidiniu pasauliu?

Aš užaugau mokydamasis katalikiškoje mokykloje, katalikybė man visada darė įtaką, galų gale gyvenu katalikybės sostinėje. Kita vertus, niekada savęs nelaikiau religingu. Ne dėl to, kad aš esu kokia nors rock’n’roll pasaulėžiūros persona, kuriai tai netinka, bet greičiau dėl to, kad manyje yra daugiau pagoniškos vertybės.

Krikščionybė ir ikonografija yra fundamentalu! Tai mūsų istorija, mūsų kultūra ir dar daugiau. Beje, domiuosi ir įvairiais kultais, bet kad melsčiausi kažkam… Tiesiog nejaučiu tam poreikio.

Tu dainuoji apie labai nevaržomus dalykus. Vienam interviu sakei, kad galėtum permiegot su 10 vyrų. Kur yra riba (ir ar tu ją turi), kurios negalėtum peržengti?

Aš niekada savęs nevaržau. Darau, ką noriu daryti. Kas sako, kad tai, ką aš darau yra blogai? Kas už tave sprendžia? Šeima? Visuomenė? Žmona? Kam priklauso tavo gyvenimas, jei ne tau pačiam? Kodėl tu turėtum nustoti daryti tai, kas tau patinka? Be abejo, išskyrus tuos atvejus, kuomet sau ar kažkam kitam tu kenki ar net sugriauni gyvenimus… Kitu atveju niekas neturi teisės varžyti tavo aistrų. Tegu jie visi eina velniop.

Ar jautiesi roko žvaigžde? Ar gyveni gyvenimą „Sex, drugs and rock’n’roll“? Ir ar nebijai, kaip visi, po to patekti į reabilitacijos kliniką?

Manau, kad tai yra kvaila… Kuomet ne tu save valdai, bet kažkas kitas. Kodėl turėčiau švaistyti savo laiką ir pinigus kažkokioms klinikoms? Tai lūzeriams… Aš vis dar galiu pilnai kontroliuoti savo emocijas.

spiritual-front-open-wounds-entirety

Kokią pop muziką mėgsti? Aš asmeniškai manau, kad tie visi super andergraundai, kurie deklaruoja, kad jiems populiarumas, pinigai ir panašūs dalykai yra dzin, o svarbiausia – „nuoširdumas“, yra absoliučiai nenuoširdūs ir kur kas prastesni, nei, tarkim, Michaelas Jacksonas, Depechai, „Talk Talk“ ir visi kiti panašūs pop atlikėjai.

Pop muzikos kūrimas dar nereiškia, kad tu esi populiarus… Tai būtų per lengva. Net „Slayer“, kurie turi milijonus fanų ar Marilyn Manson bei kiti, kurie kuria užkabinančius gabalus, neiškelia savęs virš kitų. Atlikdamas pop muziką tu gali pasiekti kur kas daugiau širdžių ir savo siunčiama žinute gali pasidalinti kur kas greičiau ir efektyviau. Čia yra esmė.

Visi myli šlovę ir pinigus. Ir visi tie, kurie deklaruoja priešingai yra melagiai. Jei tu nesi suinteresuotas, kad tave išgirstų ir tavo žinutė pasiektų kuo didesnį ratą… na… tada ir toliau tupėk savo rūsiuose.

Koks tavo paskutinis matytas filmas, paskutinė perskaityta knyga, paskutinis klausytas muzikos kūrinys?

Knyga – Giorgio Scerbaneco „La Venere Privata“. Filmas – „Dallas Buyers Club“, nes mūsų paskutinis vaizdo klipas yra įmontuotas į šio filmo reklaminį klipą premjerai Romoje. Muzika – ką tik klausiau 7″ vinilą „Northern Soul Collection“.

Kaip tu žiūri į Europą ir jos krizę? Kas geriau: Las Vegasas su jo nuodėmėmis ar senomis tradicijomis persmelkta Europa?

Čia jau labai plati tema… Krizė labai pertvarkė Europą, o ar į gera, ar į blogą pusę kiekvienas sprendžia pagal save. Bet žinau viena, kad krizė buvo suplanuota tų, kurie kontroliuoja pagrindinius piniginius svertus, ir kurių viešai nenorėčiau įvardinti, nes juos ir taip visi žino.

Man pačiam labiau prie širdies, be abejonės, senoji Europa. Bet vieną kartą gyvenime Las Vegasą aplankyti yra būtina.

Ar esi daug turėjęs vienos nakties nuotykių su savo fanais?

Deja, bet keletą kartų taip yra nutikę… Tačiau geriau nebūtų. Nes tu niekad nežinai, kas gali nutikti ir kas bus po to. Tad jau ilgą laiką taip nebesielgiu.

Spiritual_Front_Castle_Party_2012_0_90

Ar tu esi tas nuodėmingasis, kuris eis į pragarą pašėlti su tokiais draugeliais kaip Elvis, Cobainas, Hendrixas ir kiti; ar tu manai, kad Jėzus mirė už mūsų nuodėmes ir tu keliausi į rojų pas nuostabiuosius angelus?

Jei pragare yra tokių žmonių kaip Cobainas ar Hendrixas… Na, geriau jau tada renkuosi „nuobodžiąją“ angelų kompaniją. Visada nekenčiau Hendrixo. Manau, kad man pats tikriausias pragaras būtų būti šalia jo.

Ar esi laimingas žmogus?

Stengiuosi tokiu būti…
BLITZ:

1. Penis ar vagina? – Vagina… Bet tik labai gerai išskusta.
2. Šėtonas ar Jėzus? – Abu priklauso tam pačiam supermarketui.
3. Amžina meilė ar pašėlęs vienos nakties nuotykis? – Amžina meilė po pašėlusio vienos nakties nuotykio.
4. Mussolini ar Berlusconi? – Berlusconi nurautai tusofkei, Mussolini už jo stiliovus marškinius.
5. Vaikystė ar branda? – Branda su vaikiška širdimi.
6. Gianni Morandi ar „Richi e Poveri“? – Morandi.
7. Espresso ar viskis? – Espresso suvaro dantis, viskis didina svorį.
8. „La Piovra“ ar „Twin Peaks“? – Twin Peaks.
9. Black Metal ar minimal techno? –Thrash metal.
10. Las Vegasas ar Vilnius? – 2.


Žymos:, ,

SUSIJĘ:


2 komentarai:

  1. Smarkus Morandžio išsireiškimas “ejakuliacinis koncertas Elektrinėje”.
    Smarkus Simone išsireiškimas “Jei tu esi krikščionis, tu taip pat turi spermą su krauju”

    Su tuo RRC albumu gaunasi vos ne kaip Metalikai su “Black album”, bet gerai, kad SF pripažįsta, jog populiarumo didesnio siekė ir siekia. Bet vis viena ateina tokia riba kur tu arba darai kaip nori daryti arba darai taip, kad būtum populiaresnis. Todėl gal šitoks skirstymas būtų geresnis nei undergroundas/pop. Ir šiaip nei vienas nei kitas nėra savaime geriau, bloga underground grupė yra blogiau nei gera pop grupė 🙂

    Įdomu ar Lietuvos fanai pakeis nusistatymą nebesiniurkyti po koncertų.

    Gaila nepaelaboravo kodėl Cobainas ir Hendrixas jam nėra jėga.


Parašykite komentarą