Laukiamiausi likusių 2014-tų metų muzikos įrašai pagal kult.lt (top-11)

 

Kad ruduo nebūtų toks atgrasus, nutariau apžvelgti kas jame gero mūsų laukia. Iš muzikinės pusės. O laukia iš ties daug įdomių brangakmenių, sugrįžtuvių ir netikėtumų. Visko po truputį kiekvienam skoniui.

1. Pink Floyd “The Endless River”

Taip, taip tai nėra pokštas, o pats gryniausias faktas ir tiesa. Lygiai po 20 metų tylos (nuo 1994-tais pasirodžiusio “The Division Bell”) pasirodys 15-tasis studijinis “Pink Floyd” albumas. Jis kaip ir visi nuo “The Final Cut” (1985) leisti PF darbai bus be Waterso, bei, kaip žinia, prieš keletą metų Anapilin iškeliavo Richardas Wrightas. Tačiau, kas nuostabiausia, jo indėlis albume tikrai yra. Mat, savo partijas Richardas albumui įrašė dar iki iškeliavimo. Apie darbą žinoma tik tiek, kad jis bus instrumentališkiausias per visą PF istoriją ir netgi jame nestokos ambient garsų lyrikos.

Data: Spalio ~30 d.

Pink-FLoyd-Live-8

2. Aphex Twin “SYRO”

Ko gero niekas nesukėlė šiemet tokios audros muzikos žiniasklaidos vandenyne kaip, kad Aphex Twinas. Salotinis zeppelinas virš Londono, trafaretiniai grafiti New Yorko centre ir, galiausiai, paskelbta žinia apie albumą “SYRO” (kuris pasirodo po 13 metų tylos iš Richard D. James). Ir nors iš karto pasirodė ne vienas feikinis youtube’as, kuriame, neva, yra naujasis Aphex Twin albumas, bet pats undergroundo karalius Jamesas patvirtino, kad pirkt iš “Warp” jo albumą labiau apsimoka, nes jis saugiai guli po devyniais užraktais.

Data: Rugsėjo 23 d.

aphex-twin-syro

3. Tricky “Adrian Thaws”

Nenuostabu, jog šis albumas yra taip laukiamas, nes praeitų metų Tricky darbas “False Idols” tapo geriausiu metų disku pagal kult.lt.“Pavadinant jį (albumą – aut. past.) savo vardu (t.y. Adrian Thaws) – lyg norima pasakyti, kad iš tikro nei aš savęs, nei jūs manęs iš viso nepažystat.” – pasakoja Tricky apie savo 11-tą studijinį darbą. “Po kiekvieno įrašo žmonės bando man klijuoti etiketes, bet, mano nuomone, aš su kiekvienu albumo judu vis kita linkme, vis kitais neatpažintais takais.”

Data: Rugsėjo 8 d.

tricky

4. Blonde Redhead “Barragán”

Jau į trečią dešimtmetį įkopęs rock trio iš New Yorko “Blonde Redhead” išleidžia devintąjį nuo 2010-tų metų albumą. Pradėję kelionę po tokius muzikinius salynus kaip noise rock ar free-jazz-inflected, su amžium jie tapo kur kas brandesni ir romesni. Iš paviešintų naujojo albumo tokių gabalų kaip “No More Honey” ar “Dripping” galima susidaryti įspūdį, kad trio į savo klausytojus nebežiūri iš pasalų, o siekia sukurti kažką šilto, bet ir, tuo pačiu, intrevertiškai mislingo.

Data: Rugsėjo 2 d.

br

5. Dntel “Human Voice”

Senas, geras ir iki šiol IDMas – taip galima pristatyt Dntel (Jimmy Tamborello) tiems, kurie apie jį nėra nieko girdėję. Bet štai kitą jo – pop standartus laužantį projektą – “The Postal Servise”, turbūt, bent puse ausies ne vienas esat klausę. 2013-tais ši grupė buvo itin aktyviai atsikūrusi ir to pasėkoje, gauti jau iš kart po to naują Dntel albmą muzikos apžvalgininkai laiko dideliu netikėtumu. Dar tik pasirodysiantį albumą kritikai jau dabar įvardina kaip geriausią kada nors išleistą Dntel darbą. Ką gi, laukti liko nebe daug.

Data: Rugsėjo 23 d.

Dntel-Human-Voice

6. Scott Walker and Sunn O))) “Soused”

Sunn O))) tai drone metal grupė iš JAV, Los Angelo, o Scottas Walkeris dar viena khult asmenybė iš pogrindžio. Paminėti pirmieji yra išleidę ne tik vieną už kitą geresnius drone metal albumus, bet ir itin mėgsta jungtis su daug kuo bendriems projektams. Kaip, tarkim, visai neseniai jie gąsdino mus ateiviais (Terrestrials) su norvegais “Ulver”. Pastaroji kolaboracija ne vieną paskandino palaimoje, tad su nekantrumu laukiamas ir “Soused” darbas.

Data: Spalio 20 d.

Screen-Shot-2014-07-17-at-11

7. Lenny Kravitz “Strut”

Pasakiškas koncertas „Žalgirio“ Arenoje prieš keletą metų ir ne ką blogesnis albumas “Black And White America” verčia su nekantrumu laukti šio juodaodžio naujųjų garsų. Juolab, kad singlas “Sex” veikia energetiškai, beveik kaip sužadintojas, o nauja koncerto Vilniuje data yra Spalio 30.

Data: Rugsėjo 23 d.

lenny-kravitz-strut

8. Vladislav Delay “Visa”

Vladislav Delay tai suomių prodiuseris, kuris mirko įvairiose balose, sukiodamas vis skirtingų laivų šturvalus. Tai Delay, tai Luomo, tai Sistol… O balų būta ir audringų – techno, ir ramių – glitch, ir hawayiškų – house, ir vandenyno platumų – ambient. Po pastarąjį vandenyną Vladislovas, tarsi turėdamas vizą, ir plaukioja – organiškas, sodrus, gilus ir visoks panašus ambientas figūruos jo naujausiame albume pavadinimu “Visa”.

Data: Lapkričio 10 d.

delay

9. Cannibal Corpse “A Skeletal Domain”

Skaičius „Trylika“ yra laimingas tik visokiems satanistams ar canibalams. Būtent pastarieji išleidžia rudeniop savo tryliktą studijinį albumą, taip nudžiugindami ne vieną, supuvusių smegenų ir alkoholyje išmirkytų kepenų, gerbėją.

Data: Rugsėjo 16 d.

sadistic_cc

10. Prince “Art Official Age”

Prince’as rugsėjo pabaigoje, tą pačią dieną, išleis du albumus. Va čia tai produktyvumas ir energija! “Art Official Age” bus jo solinis darbas, o kitas, pavadinimu “Plectrum Electrum” bus išleistas kaip jo grupės “3rd Eye Girl” diskas. Jei apie pastarąjį miniatiūrinis žmogeliukas kalbėjo jau gana senai, tai “AOA” albumo naujiena yra tikras netikėtumas. Gabalas “Clouds” ir kiti du singlai skamba tikrai smagiai.

Data: Rugsėjo 30 d.

prince

11. Billy Idol “Kinds & Queens of The Underground”

“Rebel Yell”, “Speed”, “Dancing With Myself”… Britiškos punk dvasios nešėjas, amerikietiškos rock scenos užkariautojas ir visus žudančios baladės “Sweet Sixteen” atlikėjas. Ir jis vėlgi, po gana ilgo laiko tarpo, grįžta, o tiksliau – po 8 metų (2006 m. buvo išleistas “Happy Holidays“). Iš singlo “Can’t Break Me Down” atrodo, kad skambesys supopsėjęs ir subanalėjęs iki „Amerikietiško pyrago“ garso takelio lygio, bet bus matyt. Ta proga ir lauksim jo koncerto Lietuvoje, juolab, kad jis „Marijos Žemėje“ jau yra svečiavęsis, o turas nuo š.m. gegužės mėn. tęsis per visus 2015-tus metus.

Data: Spalio 21 d.

thumb.php


Žymos:, , , , , , , , ,

SUSIJĘ:


4 komentarai:

  1. Įdomus sąrašas. Noriu paklaust ar Billy Idol “Little Sixteen” yra kažkoks alternatyvus “Sweet Sixteen” pavadinimas, ar čia tiesiog Depeche Mode pasąmoninga įtaka autoriui? 🙂

    1. Ahahahah, geras, gerai pasiuokiau is sito “pasamoninio mistaipo”. Dekui, kad pastebejot:) Jooo, cia depechu itaka, tai jau for sure 🙂

    1. Jap, maciau Plantas, kad isleidzia. Bet as asmeniskai jo soline kuryba nesidomiu (nors Led Zeppelin kas be ko nuzulines vinylus esu), tai va kazkaip ir praskipinau 🙂 Bet zinoma jei Spotify bus – butinai bus paklausytas tas albumas:)


Parašykite komentarą