10-tasis jubiliejinis kino festivalis “Žiemos Ekranai” žavės moteriškais kerais

2015–ųjų žiemą, prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“ 10-ąjį kartą džiugins žiūrovus prancūziško kino vakarais.

Autoriniam kinui ištikimas festivalis, organizuojamas Prancūzų instituto Lietuvoje iniciatyva, sausio 22 – vasario 8 dienomis ištikimai publikai visoje Lietuvoje pristatys turtingą programą, atspindinčią šiuolaikinio prancūzų kino aktualijas, bei jau klasika tapusias juostas, Nicole‘ės Garcia retrospektyvoje.

„Žiemos ekranų“ tikslas – atverti prancūzų kino paslaptis plačiai auditorijai, pasiekti ir tikrus kino gurmanus, bei šią meno šaką dar tik atrandančius žiūrovus. Todėl festivalis nuolat auga visoje Lietuvoje, ir šį kartą aplankys 12 miestų ir net 16 kiną mylinčių Lietuvos salių.

Šie metai „Žiemos ekranams“ ypatingi – švenčiame jau 10–tąjį festivalio gimtadienį.

Įkvėptas moteriškos komandos, 2015 metais festivalis kviečia žiūrovus pažvelgti į kiną Moters žvilgsniu. „Žiemos ekranų“ laidą skiriame kino menininkėms – aktorėms, režisierėms, scenarijaus autorėms, operatorėms. Žvelgdami artimiau į moteriškus vaidmenis „Žiemos ekranai“ pasakos ir įkvepiančių, rūpestingų, rimtų ir šmaikščių, ryžtingų moterų istorijas.

Pagrindinėje programoje publikai bus pristatytos jaunų kino menininkių pirmosios ilgo metražo juostos – režisierės Marianne’os Tardieu „Nejudėt !“, bei Lucie Borleteau „Fidelio, Alisos odisėja“. Taip pat matysime jau pripažintų kino pasaulyje režisierių kūrybą – Jean Pierre‘o Améris‘o „Mari istorija”, Jean-Jacques‘o Zilbermann‘o „Už gyvenimą“. Kylantys talentai žavės ilgam įsimenančiomis juostomis: Katell‘ės Quillévéré „Suzana“, Solveig‘os Anspach „Atvira moteris Lulu“. Iš pačios kino industrijos juoksis režisierius Claude‘as Duty su juosta „O mes – triskart !” bei Léa Fazer juostoje „Maestro“. Režisierius Claude‘as Duty festivalio metu svečiuosis Vilniuje.

_MG_6333 nb ret

Šių metų retrospektyva skiriama didžiai prancūzų režisierei, aktorei, scenarijaus autorei Nicole‘ė Garcia, kurios filmai, įkvėpti film noir žanro ir kriminalinių istorijų, žavės publiką įtemptais siužetais, ir talentingais aktoriais: Catherine‘a Deneuve, Gérard‘as Lanvin‘as, Jean-Pierre‘as Bacri, Yvan‘as Attal‘is, Daniel‘is Auteuil‘is ir kt.

Retrospektyvoje išvysime prancūzų kino istoriją pažymėjusias juostas, tokias kaip „Numylėtinis“, „Vandomo aikštė“.Žiūrovai taip pat susipažins su juostomis, kuriose aktorė įkūnijo nepamirštamus vaidmenis: „38 liudininkai“, „Šiaurės stotis“, „Dvikova“, „Dievo kabinetai“… Žavės ne tik aktorės vaidmenų įvairovė, bet ir didelė filmų amplitudė, įdomūs režisierių stiliai, ir netikėti siužetai.

 

 

 

 


Žymos:

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą