Rock Werchter 2016: kodėl verta iškeisti lenkus su latviais ir trenktis į Belgiją?

Dar 2013-tais metais pirmą kartą lankydamasis festivalyje, nepatyriau gyvenime niekur kitur tiek daug gerų emocijų, išgirdau tiek daug super mega atlikėjų, subendravau su tiek daug geros valios gražių žmonių. Vienoje vietoje. Tą kart ten koncertavo (įsiskaitykit) Depeche Mode, Sigur Ros, Nick Cave, The Hives, Rammstein, Gogol Bordello, Kings of Leon, o apie visokius James Blake, Stereophonics, Pheonix bei Vitalic net nekalbu. Bet apie ką mes čia? Aha, apie ROCK WERCHTER 2016!

Šiemet ten gros vienas iš dviejų dar gyvų ir vienintelis gyvas amžinųjų The Beatles dainų kūrėjas Paul Mccartney. Ir tai nebus valandėlės festivalinis setukas su The Wings dainų popuri (plius dar, manau, galvojate, kad jis sudainuos tą dainą-šūduką su Rihana). Nė velnio. Paulas savo šiemečiuose solo koncertuose groja vos ne visus FOREVERALINIUS Bitlus. Nuo „A Hard Days Night“ iki „And I Love Her“, nuo „Let It Be“ iki „Something“, nuo „Blackbird“ iki „Can‘t Buy Me Love“, „Love Me Do“, „Eleanor Rigby“, „Hey Jude“, bei šiaip „Back in USSR“.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=NyaLYRgNbSI[/youtube]

Laa la lalalala..! Atsimenat kaip paauglystėje su klasiokais pasiėmę mages it Byviai su Tešlagalviais ant betono atsisėdę baldielindavom nuo tokių The Offspring? Taigi, kad tai Legenda! Kasetė „Americana“ eidavo iš rankų į rankas, o „Self Esteem“ buvo vos ne kas antros klasės pertraukų himnas.

Nors Red Hot Chili Peppers mes jau matėme neperseniausiai Kaune, bet kiek teko žiūrėt video įrašus – jų visa jėga pasireiškia atvirame ore su šimtatūkstantine minia. Taip, taip, jie koncertuos „Open‘er“, kurį Grėtė neperseniausiai aprašė ir į kurį daug paprasčiau (nors, tikrai ne paprasčiau, o tiksliau būtų parašyti – pigiau) nuvykti, bet jūs žiūrėkit kokie healinderiai dar yra Rock Werchter.

Tai, ko gero Lietuvoje jau tikrai niekad nebe koncertuosiantys Rammstein. Grammy 2015-tais už geriausią albumą laimėjęs kultinis Beck, kurio gyvi pasirodymai yra tikra retenybė. Legendiniai New Order, kurie praeitamet driokstelėjo su itin skambiu come-backu, albumo pavidalu „Music Complete“. Naują diską merginoms išleisiantis James Blake. Na, ir toliau tiesiog vardinu: Iggy Pop, Editors, Florence and The Machine, Foals, Skunk Anansie, Beirut, Tame Impala, PJ Harvey, Paul Kalbrenner, Robert Plant, Disclosure, Daughter, Ellie Goulding… Na, o kas per prikolas bus čia, nelabai įsivaizduoju, bet, manau, ir nereikia įsivaizduot, o teks pamatyti:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AbdJLjm5utc[/youtube]

Ryanairas nuo Rygos iki Briuselio ir atgal nuskraidins už 130 eurų. Su festo bilietu iki renginio vietos traukiniu nuvažiuoti nieko nekainuoja. Shuttle’ai nuo stoties iki Rock Werchter važinėja non-stop. Atmosfera, žmonės, servizai ir šiaip VIBEas festivalio (kuomet buvau 2013, tad sakau, ką patyriau) – aukščiausi balai. Juk belgai yra kaip žinia ramus, t.y. priekabiai kultūringi ir prie to pačio itin smagiai tusovni. Maisto ten yra nuo veganiško iki kebabinio (na, tas kaip ir nestebina, tačiau KOKYBĖ, patikėkit, kaip stebina). O dušai, jei reikės ir arbatai į termosą karšto vandens įpils. Due espresso man porą kartų įpylė nepadoriai pigiai – už 1 eurą. Bilietas už 4 dienas rojuje – 236 pinigai.

Varom, ane!

http://www.rockwerchter.be/en


Žymos:, ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą