Bardų festivalis „Purpurinis vakaras“ Anykščiuose – poilsis vasaros linksmybių persisotinusiai sielai

Rugpjūčio 18 – 20 dienomis jau 9 kartą Anykščiuose pasklis nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras” renginiai, sukviesiantys ne tik bardiškos muzikos mylėtojus, bet ir įvairių meno formų gerbėjus. Tradiciškai 3 dienų festivalio programa pripildyta koncertų, vaizduojamojo meno parodų, litreratūrinių susitikimų su poetais bei aktoriais, kino, teatro kūrėjais.

Pasak festivalį organizuojančios Viešosios įstaigos „Bardai LT” direktoriaus Beno Jakšto, šiemet festivalyje dalyvaus seniai lauktos Lietuvos literatūros, teatro žvaigždės Juozas Erlickas, Sigitas Jakubauskas, Larisa Kalpokaitė ir kt. „Nors festivalį šiais metais pasitinkame su labiau išaugusiomis paslaugų kainomis ir, deja, mažesne parama (neseniai gautas neigiamas Lietuvos kultūros tarybos sprendimas dėl paramos), bet viską padarysime, kad mūsų nuolatiniai ir nauji festivalio renginių lankytojai to nepajustų” – garantuoja B. Jakštas. Programą pristačiusi VšĮ „Bardai LT” projektų vadovė Alina Semionova patikino, kad dėl sumažėjusios festivalio paramos, tikrai nebus atsisakyta nei vieno jo dalyvio ir jau skelbiamoje programoje nebus daromi jokie pakeitimai.

Foto_HenrikasBalandis_®069

„Purpurinis vakaras” prasidės rugpjūčio 18 d. vakare Pradžios koncertu Vyskupo skvere prie Anykščių rajono savivaldybės L. ir St. Didžiulių viešosios bibliotekos, aidint lietuviškiems bei ispaniškiems ritmams. Čia pasirodys talentingosios „Baltos varnos“ bei nei ką mažiau talentais apdovanotos aistringosios viešnios iš Ispanijos Maria Rozalen su Rosio Ramos.

Didieji festivalio koncertai vyks rugpjūčio 19 ir 20 dienomis Anykščių Dainuvos slėnyje. Penktadienio vakarą kartu su Andriumi Kaniava ir grupe „Origiami”, Vytautu V. Landsbergiu, Gyčiu Ambrazevičiumi į sceną lips jaunieji mūsų šalies bardai – įvairių Lietuvos dainuojamosios poezijos konkursų laureatai. Šeštadienio vakarą pasirodys jau minėti J. Erlickas, L. Kalpokaitė, Domantas Razauskas, Kostas Smoriginas, Raminta Naujanytė-Bjelle, Romas Znaidzinavičius, Aidas Giniotis, Gediminas Storpirštis ir kiti.

RB-4485

Festivalio metu ir dar beveik mėnesį po jo Anykščių menų inkubatoriuje bus galima apžiūrėti menininko Mariaus Žalneravičiaus plakatų parodą. Joje – nemažai plakatų, susietų ir su įvairiais dainuojamosios poezijos festivaliais, atskirais renginiais.

Šiųmetėje festivalio grynosios poezijos programoje – susitikimas Anykščių L. ir St. Didžiulių viešojoje bibliotekoje su poetais Vainiumi Baku, Mantu Balakausku, Ernestu Noreika. Vidurnaktį, iš rugpjūčio 19 į 20 d. (lygiai 00.00 val.) Anykščių koplyčioje – pasaulio anykštėnų kūrybos centre aktorius S. Jakubauskas skaitys Antano A. Jonyno poeziją.

Andrius Kaniava PV

Gražia tradicija tampa festivalio šeštadienį pradėti koncertu vaikams ir jų suaugusiems. Šiemet, aikštėje šalia Anykščių kultūros centro, su žiūrovais bendraus aktorius Giedrius Arbačiauskas. Po to teatro mėgėjai Anykščių kultūros centro didžiojoje salėje galės pažiūrėti V. V. Landsbergio muzikinį spektaklį šeimoms „Angelų pasakos” su aktoriais Ainiu ir G. Storpirščiais.

Kino mylėtojais bus pakviesti į filmo „Anglijos karalienė pavogė mano tėvus“ peržiūrą. Po jos – susitikimas su filmo režisieriumi Ernestu Jankausku bei kūrybine grupe.

A. Semionova primena, kad kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet, ant Šventosios upės kranto, Dainuvo slėnyje bus nemokamas palapinių kaimelis, kuris veiks visas tris festivalio dienas.

RB-3257

Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras” pradėtas rengti tais pačiais metais mirus vienam ir Lietuvos dainuojamosios poezijos pradininkų Vytautui Kernagiui. Festivalis pasižymi gausiu įvairių meno renginių spektru, kad atvykę žmonės čia galėtų patirti ir gauti kaip įmanoma didesnę geros, kokybiškos kultūros dozę.

Visa festivalio programa atnaujintoje interneto svetainėje www.purpurinisvakaras.lt.

Nuotraukos iš festivalio „Purpurinis vakaras” organizatorių archyvo.


Žymos:, , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą