Kodėl šią vasarą visi keliai veda į OPEN’ER FESTIVAL?

Ei, vasara ateina. Metas susidėlioti planus. Tuo labiau, kad jau dabar aišku kurion geografinėn platumon reikia traukti norint pasižavėti ryškiausiu muzikiniu žvaigždynu. Sukam į pietus, nes Opener‘is šiemet šviečia kaip Didieji Grįžulo Ratai, pas save sukvietę ne tik didžiausius žemės šviesulius, bet ir it kometa į muzikinę orbitą įšovusius naujuosius talentus.

Praeitų metų gruodį neįtikėtinai didelį srautą žmonių į sostinės „Compensos“ areną sutraukę The XX dar kartą iš Londono vyksta rytų kryptin. O tai reiškia, kad yra dar vieną puiki proga fanams, nespėjusiems prigriebti bilietų Vilniuje. Reikia pažymėti, kad XX‘ai nepasiduoda madai groti tik naujausius gabalus, visai priešingai – jie mielai atlieka savo didžiausius hitus, todėl galit būti tikri, kad „Intro“ tikrai išgirsit. Čia belieka priminti, kad koncertų siaubūnas, kolega Tomas, ėjęs į pasirodymą praeitų metų pabaigoje be jokių lūkesčių vėliau nuomonę pakeitė taip, kad beliko tik konstatuoti, kad tai vienas geriausių jo matytų koncertų…

Nicolas Jaar prieš keletą metų sukėlė pačią tikriausią revoliuciją e-muzikos pasaulyje su savo debiutiniu albumu „Space Is Only Noise“. Vėliau sekė sėkmingas DARKSIDE projektas, o praeitamet jis driokstelėjo dviem EP, gana erotiškais pavadinimais – „Nyphs“ ir „Sirens“, taip primindamas apie save, kaip šiuolaikinės e-muzikos novatorių. Lofte jo šou sukėlė anšlagą ir nunešė vieniems stogus, kitus paliko nesupratusius su klausimu „ką jis čia groja?“ Nevienpusis įspūdis tik patvirtina Nico, kaip nūdieninio e-muzikos Mocarto, genialumą, o aš jau ruošiuosi kelionei į astralą per jo live-setą, kaip ir dauguma jūsų, tiesa?

Jeigu elektronikos dar pasirodytų per mažai, tai čia, jums, kolegos, padės penkioliktus metus skaičiuojantys elektronikos dinozaurai Moderat. Nors praeitamet išleistas jų albumas „III“ kritikų ir gerbėjų buvo sutiktas su gana dideliu nusivylimo atodūsiu, tačiau juk ir į Depeche Mode koncertus fanai eina ne dėl naujų dainų, bei dėl to, kad yra fanai, o ne eiliniai fast-music vartotojai.

Foo Fighters buvusio Nirvanos bugnininko grupė pradėjusi kaip projektas suvaldyti depresijai, išaugo į kai ką tokio, ko retas nėra negirdėjęs. Gyvybingi gabalai kaip „The pretender“ „Let it die“ savo stilistika beveik nepakitę nuo grupės veiklos pradžios, tas pats – senas, geras rokas, o geriausia tai, kad be abejonės tai bus muzikinės energijos bombos sprogdinimas jau ketvirtadienio vakarą, festivaliui dar tik apšylant!

Na, ir žinoma, laukiausios festivalio žvaigždės Radiohead – grupė dar niekada negrojo taip arti Lietuvos, tad jau dabar aišku, kad fanų iš Lietuvos mėginančių žūtbūt ištrūkti pamatyti šiuos dinozaurus netrūks. Kiekvienas grupės albumas savaip unikalus, su vis kitu turiniu, o už viską svarbiausia, kad jie nepasiduoda klišėms, nė su žiburiu nerasi pas juos ko nors kopijavimo ar savęs kartojimo.

https://www.youtube.com/watch?v=U2fy7_9EQbs

O kur dar mergaites globojantis Jamesas Blake‘as praeitamet išleidęs naują albumą; Beyonces jaunesnioji sesuo Solange, kurios diskas „A Seat At The Table“ pateko į daugumą praeitamečių geriausių albumų topą. Taipogi nevertėtų pamiršti ir juodaodžio The Weekend, kuris krikštijamas kaip „naujojo R&B“ krikštatėvis. Na ir kas be ko smagios panos Warpaint – ne vieno jaunojo hipsterio svajonė. O visa kita – tiesiog daug naujų atradimų!

Festivalio aplinka taipogi nuostabi – trigubas Lenkijos Gdansko, Gdynės ir Sopoto miestas pūpsantis ant Baltijos pakrantės, yra nuostabiai gražus Lenkijos kurortinis kraštelis su viduramžišku architektūriniu paveldu ir lenkiškomis kainomis. Tad po festivalio (ar prieš) verta tiesiog paklaidžioti po nuostabias apylinkes.

Bičiuliai, sakoma roges ruošk vasarą. Sakoma teisingai, kas delsia, tas permoka! Skubėkit!


Žymos:,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą