LVSO vasaros festivalis: Nuo “Depeche Mode” ir “Queen” iki W. A. Mozart “Requiem”

Šiemet jubiliejinį 30-ąjį sezoną atšventęs Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, birželio 7–20 d. pakvies į kasmetinį LVSO vasaros festivalį. Dešimtus metus iš eilės po atviru dangumi vykstantis renginys tradiciškai žymi vasaros pradžią ir yra vienintelis kartas metuose, kai orkestras savo koncertus surengia po atviru dangumi.

Birželio 7 d. Vilniaus paveikslų galerijos kieme LVSO vasaros festivalį pradės vienas iš sėkmingiausių Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro projektų „Roko baladės“, kuriame trys žymiausi Lietuvos roko vokalistai Povilas Meškėla, Česlovas Gabalis ir Jeronimas Milius atliks pasaulinės roko klasikos hitus. Projektui gyvuojant jau ne vienerius metus, solistai su orkestru kasmet paruošia naują programą, kurioje skamba tokių grupių kaip „Depeche Mode“, „Nirvana“, „Queen“, Billy Idol ir kitų dainos.

Birželio 14-ąją VRM kieme (Šventaragio g. 2) Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas Gintaro Rinkevičiaus, kartu su solistais Vida Miknevičiūte, Nora Petročenko, Edgaru Davidovičiumi, Raimundu Juzuičiu ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro choru (vadovas Česlovas Radžiūnas) atliks vieną žymiausių pasaulinio klasikos lobyno šedevrų – W. A. Mozarto „Requiem.

Paskutiniais kompozitoriaus gyvenimo metais pradėtas rašyti kūrinys liko neužbaigtas – užtat apipintas paslapčių ir legendų. Viena iš jų – kad W. A. Mozartas, rašydamas užsakytą kūrinį, turėjo negerą nuojautą, kad rašo jį… savo paties laidotuvėms.

Birželio 20 d. Vilniaus paveikslų galerijos kieme vasaros festivalį orkestras užbaigs koncertu „Paslaptingosios tango ir flamenko istorijos“, kuriame gyvenimo aistra alsuojančias istorijas pasakos dvi temperamentingos artistės – dainininkė Ieva Prudnikovaitė ir flamenko šokėja Marina de Flamenco.

Prudnikovaitei tango žanras – vienas mėgstamiausių. Ji nuolat atlieka tango muzikos programas kartu su ansambliu „4Tango“, kuris 2002 m. tapo Astoro Piazzolla vardo tarptautinio konkurso Italijoje finalininku.

Jos kolegė Marina de Flamenco – oficiali flamenko šokio kaip Ispanijos kultūros paveldo ambasadorė Lietuvoje. Šokėja savo amato paslapčių sėmėsi žymiausiose flamenko mokyklose Barselonoje ir Madride, dirbo su pasaulinio lygio režisieriais bei choreografais, Nacionalinio Ispanijos baleto vadovu Antonio Najarro, yra flamenko spektaklių „Fuego Flamenco“, „Historia de un Amor“, „La Leyenda del Tiempo“ autorė.

Šį vakarą Marina de Flamenco žiūrovams pateiks autentiško flamenko interpretacijas, atliekamas pagal klasikinių Georges‘o Bizet, Maurice‘o Ravelio ir kitų kompozitorių muziką.

Bilietų į Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vasaros festivalio koncertus galite įsigyti „Tiketos“, „Teatrai.lt“ ir Vilniaus kongresų rūmų kasose.

***

Nuotr. aut.: Dimitrijus Matvejevas


Žymos:, , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą