Yaga Gathering grįžta: Dzūkijos miškuose įsikurs realybės rėmus laužantis pasaulis

Dzūkijos miškuose rugpjūčio 6-10 dienomis savo valdas įsteigia nauja šalis – Absurdistanas. Šioje respublikoje viskas aukštyn kojomis, tad kiekvieno atkeliavusio į Absurdistaną – naują, jokių stereotipų ar baimių neturinčią šalį, lauks į realybės rėmus sunkiai telpanti patirtis.

Aiškiaregiška festivalio tema

„Kodėl esame tokie užtikrinti, kad tai bus viena iš stebuklingiausių „Yaga” festivalių per visą jo istoriją? Dar gruodžio mėnesį nutiko keistokas dalykas. Svarstėme, kokia šiemet turėtų būti „Yaga” renginio tema. Kažkam iš komandos šovė puiki, visus įkvėpusi idėja sukurti naują, keistą šalį – Absurdistaną. Vietą, kurioje meno, muzikos, kūrybos taisyklės laužomos tam, kad per absurdo prizmę geriau suvoktumėm realybę, kurioje gyvename. O tada, atėjus kovo mėnesiui, kaip žinia, realybė pradėjo panašėti į absurdą.”

„Festivalio tema visiems mums, parinkta dar smarkiai anksčiau nei pasaulį apvertusi pandemija, pasirodė aiškiaregiška. Iki pat vasaros pradžios nežinojom, ar valstybė leis renginį organizuoti, tačiau buvome užtikrinti – sulaukę žalios šviesos iš valdžios, rankų tikrai nenuleisime”, – apie tai, kaip buvo nuspręsta festivalio „Yaga” neatšaukti, pasakoja vienas iš jo organizatorių Anton Shoom.

Gavus leidimą iš aukščiau laukė milžiniški iššūkiai. Festivalis, kuris duris anksčiau atverdavo tūkstančiams, per porą mėnesių turėjo prisitaikyti prie naujos realybės. Drastiškai sumažėjo leidžiamų žmonių skaičius, tad šiemet prekyboje tik 1000 bilietų. Dėl to gerokai susitraukė ir biudžetas, taip pat reikėjo galvoti ir apie galimus keliavimo ribojimus svarstant kuriuos atlikėjus įmanoma į renginį pasikviesti. „Prieš karantiną gerai padirbėjome ir turėjome parengę beveik pilną renginio programą. Jam pasibaigus supratome, kad viskas keičiasi.”

„Programą teko perdėlioti ir imtis darbų beveik nuo nulio. Yaga sanskrito kalba reiškia pasiaukojimą. Mes tai suvokiame kaip būtinybę atiduoti savo pareigą bendruomenei, sukurti vietą, laiką ir atmosferą, kurioje atgimtų vidinis žmonių kūrybingumas, noras džiaugtis egzistencija, menu ir muzika. Vietą, kurioje žmonėms patirti vidines transformacijas padėtų magiška aplinka. Tad po sunkių pavasario mėnesių, jautėmės privalantys tęsti šią nuostabią tradiciją”, – dalinasi Anton Shoom.

Jokių išankstinių lūkesčių

Vienas didžiausių iššūkių – parengti muzikinę kelionę atvykusiems į Absurdistaną, kuriame vietoj įprastinių keturių muzikinių scenų šiemet laukia dvi. Jose skambės eksperimentinės, psichodelinės ir elektroninės muzikos selekcija. Kaip ir kasmet – dieną vyks įvairios dirbtuvės ir paskaitos, veiks kino salė po atviru dangumi bei stebins pačios absurdiškiausios meno instaliacijos.

Kokie įstatymai galios Absurdistane? Organizatoriai prieš čia atvykstant ragina prisiminti vieną iš pagrindinių budizmo dogmų, patariančių į gyvenimą žvelgti be lūkesčių. Ir nuo tos linijos, peržengus „Yaga” festivalio vartus leisti sau būti čia ir dabar. „Pirmiausia „Yaga” yra patyriminis festivalis. Nors ir svarbi, tačiau ne muzika čia svarbiausia. Svarbiausia yra jausmas, bendruomenė ir menas. Čia atvykę plačiau atsimerkite, įkvėpkite gaivaus Dzūkijos pušų kvapo, apsidairykite ir nerkite į nuotykį., – pasakoja Anton Shoom.

Būtent meninė „Yagos“ išpildymo dalis yra šio festivalio vizitinė kortelė. Kad sukurtų pasaką primenančią aplinką Dzūkijos miškuose menininkai ten atvyks savaitė prieš festivalio pradžią, ir pasitelkdami instaliacijas, šviesas bei spalvas pradės kurti naują, magišką Absurdistano pasaulį.

Yaga „Absurdistanas“ – rugpjūčio 6-10 dienomis Dzūkijos miškuose. Bilietai tirpsta – jų liko visai nebedaug.


Žymos:,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą