Britų elektroninės muzikos duetas „Plaid“ pasirodys Vilniuje

Elektroninės muzikos fanai savo kalendoriuose turėtų ryškiai apsibrėžti spalio 23-ąją – tą vakarą Vilniuje koncertuos garsi britų elektroninės muzikos grupė „Plaid“. Žymiosios įrašų kompanijos „WARP Records“ globojami „Plaid“ atveža į Lietuvą savo naujausią audiovizualinį pasirodymą. Šiuolaikinio meno centro Didžiojoje salėje rengiamas koncertas bus vienintelis britų dueto pasirodymas Baltijos šalyse.

Šiandien duetas gali pasigirti bendradarbiavimu su garsiausiomis pasaulio grupėmis ir atlikėjais, tokiais kaip Björk, „Goldfrapp“, „Autechre“ ir kitais ryškiais kūrėjais. „Plaid“ yra gretinami su tokiomis elektroninės muzikos žvaigždėmis, kaip „Aphex Twin“, minėtais „Autechre“ ir „Nightmares on Wax“. Savo pasirodymus „Plaid“ rengia pačiose įvairiausiose erdvėse – nuo Sidnėjaus operos teatro ar „Southbank“ centro Londone iki žymiojo Berlyno naktinio klubo „Berghain“.

„Plaid“ yra bendradarbiavęs ir su garsiąja „London Sinfonietta“, ir su orkestru „Southbank Gamelan Players“. Duetas kuria muziką įvairiausiems projektams, pavyzdžiui, „Felix’s Machines robotic sculptures“, ir net parašė garso takelį populiariai žaidimų platformai „Little Big Planet 3“.

„Plaid“ jau ilgą laiką laikoma viena įdomiausių intelektualios šokių muzikos kūrėjų. Kaip teigia kritikai, šis duetas – tai ritmo, melodijos ir žmogaus balso jungčių meistrai. Legendinės kompanijos „WARP Records“ globojama grupė koncertuose naudoja specialiai savo muzikai sukurtas vaizdo projekcijas. Vilniuje „Plaid“ ketina pristatyti savo naujausią audiovizualinį pasirodymą.

Duetas gyvuoja jau 30 metų. Andy Turneris ir Edas Handley – paauglystės laikų draugai – pasivadino „Plaid“ ir pradėjo koncertuoti 1991-aisiais. Netikėti ir veržlūs garsai greitai patraukė klausytojų ir kritikų dėmesį tiek Didžiojoje Britanijoje, tiek kitose šalyse. „Plaid“ netrukus buvo paskelbti naujosios elektroninės muzikos bangos pionieriais. Šiandien duetas gali didžiuotis įspūdinga savo kūrybine istorija, įkvepiančia ne vieną pradedantį elektroninės muzikos kūrėją.

Dešimtasis ir naujausias „Plaid“ studijinis albumas „Polymer“ įrašytas 2019 metais. Jo muzika apibūdinama kaip puikus garsinis balansas tarp emocinės ir techninės kokybės („Residentadvisor.net“). Patys atlikėjai „Polymer“ vadina albumu, skirtu mūsų moderniems laikams. Jo sukūrimą skelbė „trijų P manifestas“ – „Polyphony, Pollution and Politics“ („Polifonija, Tarša ir Politika“), kuriame gvildenamos aplinkosaugos, sintetikos, išlikimo ir mirtingumo bei žmonių tarpusavio sąsajų (ne)buvimo temos. Anot „Plaid“, veiklų, susijusių su polimerais, keliamos problemos ir jų teikiami privalumai pasitarnavo kaip inspiruojančios temos albumui. Atlikėjai savaip gvildeno priešpriešas: „natūralu – sintetiška“, „šilkas – silikonas“ ir pan., bei poveikį, kuris daromas visam mūsų gyvenimui.

Garsiojo britų elektroninės muzikos dueto „Plaid“ koncertas Vilniuje – spalio 23 d., pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje – Šiuolaikinio meno centre (Vokiečių g. 2, Vilnius). Bilietus platina „Tiketa“. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.


Žymos:, ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą