Kultūrnamis

Markas Palubenka

Iki kitų kartų, Positivus! Iki kitų metų!

Autorius: Data: 2016/07/22 Kategorija: Atsiliepimai Peržiūros: 6988

Liepos 15-17 dienomis nuostabiame Latvijos kampelyje Salacgrivoje dešimtąjį kartą vyko didžiausias Baltijos šalyse open air‘as „Positivus“.  Per tiek laiko šias optimistiškas muzikines mini atostogas pasiūlęs festivalis tapo renginiu, į kurį masiškai plūsta ne vien latviai, čia pat už sienos įsikūrę estai, bet ir lietuviai, kuriems mūsų šalyje vis dar trūksta tokį žvaigždžių, vietinių „perliukų“ ir […]

Skaityti daugiau »

Marko Plubenkos “Puzzleman” Menų Spaustuvėje: be hardkoro – neapsieita

Autorius: Data: 2015/04/13 Kategorija: Atsiliepimai Peržiūros: 2379

„Puzzleman“ – visai nieko albumas, nors ir neužkabino jis manęs taip kaip „be bajerių 101 palatoj“. Tačiau Markutis yra Markutis – labai jau intrigavo mane jo koncertas, kuriame žadėjo būti VISKO; ir pučiamųjų instrumentų, ir styginių, ir net dvi pritariančios vokalistės. Tad tą nesveikai šviesią bei gražią šeštadienio dieną prisiverčiau nusikeberioti į gūdžiąją Menų Spaustuvę. […]

Skaityti daugiau »

Lietuviškos giesmės #5: Condor Avenue, Aja & Jovis, Markas Palubenka, Garbanotas Bosistas, Leaded by Two

Autorius: Data: 2015/02/21 Kategorija: Taip Skamba Auksas Peržiūros: 6200

Penki pastaruoju metu į eterį išėję Lietuvių atlikėjų kūriniai, kurie yra ir puikūs, ir gražūs, ir užvedantys, ir tuo pačiu užliūliuojantys. Tai ko reikia gražiam bei ilgam sekmadienio rytui. Condor Avenue „Let’s Take A Walk“ Fantastiškai gražus kūrinys. Tai labai neseniai, 2013-tais susiformavęs bandas iš Vilniaus, kurie groja indie rocką. Ir va toks indie man […]

Skaityti daugiau »

“Kurak” @ Tamsta: neišsipildžiusios viltys ir svajos

Autorius: Data: 2013/03/18 Kategorija: Atsiliepimai Peržiūros: 3349

Pirmąjį jų koncą praleidau, bet bandcamp perklausos labai patiko, tad neliko nieko kita kaip tik penktadenio vakarą skuosti į “Tamstą” ir pačiam išvysti šią kometą (ar fenomeną), taip ryškiai ir staigiai sužibusią Lietuvos muzikinėje padangėje.

Skaityti daugiau »

Markas Palubenka @ Soulbox: patirtis ir energija

Autorius: Data: 2013/02/04 Kategorija: Atsiliepimai Peržiūros: 2982

Ilgai dvejodamas kurgi praleisti šeštadienio vakarą; ar linksmai su absoliučiai niekad gyvai nematytais “Biplan” Alunamy, ar su senai girdėtu Marku Palubenka “Soulboxe” visgi galiausiai pasirinkau pastarąjį.

Skaityti daugiau »

Kultišiausi 2012-tais: LIETUVIŠKI ALBUMAI

Autorius: Data: 2012/12/17 Kategorija: Kultiškiausi, Taip Skamba Auksas Peržiūros: 5800

Šie metai, lyginant, tarkim su kad ir 2010-tais, kuomet išėjo tokie masterpiece kaip Vilkdujos, Somov‘n‘Jazzu, Orlovos diskai, yra gana skurdoki. Bent kur gi dėsies, kad ir kaip būtų. Vadovavausi proletarišku posūkiu “žiūrim ką turim”. ir… bent 2012-tųjų nugalėtojas aiškus prezidentės pareiškimai, o likusiuosius bandysiu sudėlioti pasitelkdamas griežtą kokybės antranką. Nors ir jos ten menkai prireiks… Žodžiu, pradedam.

Skaityti daugiau »

„Karklė‘12“: didžiausias vasaros siurPrizas

Autorius: Data: 2012/08/24 Kategorija: Atsiliepimai Peržiūros: 9599

„Mumiy Troll“, Andrius Mamontovas, Somov su Jazzu, „Lemon Joy“, Markas Palubenka – visi jie ir likę kiti buvo jau kultu šią vasarą betampančiame festivalyje „Karklė“. Renginys šis dar visiškai jaunas – pamenu, primą kartą į jį dėmesį atkreipiau pernai, kuomet jis buvo rengiamas viso labo antrą kartą, bet tą kart nugalėjo kitas pajūrio kurortas – „Satta Outside“.

Skaityti daugiau »

Tebūnie Naktis 2012 Muziejaus Kiemelyje

Autorius: Data: 2012/06/18 Kategorija: Atsiliepimai Peržiūros: 6417

Kaip minėjau feisbuke, Kultūrnamis dabar yra totalus futbolo čilautas. Apleisti koncertai, kinai, muzikiniai leidiniai, o jų vietą labai sėkmingai užėmė apvaliojo kamuolio meistrai, žongliruojantys juo žydruosiuose ekranuose. Bet viskas turi ribas. Nors futbolas dabar yra pats geriausias antidepresantas, ar net – gyvenimo prasmė, bet kaip pasakė vienas filosofas – „gyvenimas be muzikos būtų didelė klaida“.

Skaityti daugiau »

Markas Palubenka „No Fun in 101“: rimtai, bet su bairiais

Autorius: Data: 2012/05/06 Kategorija: Albumai Peržiūros: 4307

Kuomet išgirstu Marko Palubenkos virpantį balsą, lyriką dainuojančią jo gitarą, „Apple“ kompiuterio pagalba sugeneruotas electro-aranžuotes – nejučia pradedu nervingai trypčioti. Nežinau ar tas trypimas būna išprovokuotas ritmo ir ar ritmo ten ieškoti verta, bet žinau, kad kumštį tuo metu laikau minkydamas – su pykčiu. Agresija būna išreiškiama įsmigusiais nagais į veidą, o šypsena sukastus dantis pakeičia tik tuomet, kai Marko Palubenkos CD nustoja sukęsis.

Skaityti daugiau »

Markas Palubenka nenustoja debiutavęs

Autorius: Data: 2012/02/29 Kategorija: Aktualijos Peržiūros: 3560

Kažkada šiom dienom (pagal planą turėjo būt vakar, t.y. Vasario 29-tą) visokiuose iTunes, AmazonMP3 ir pan. pasirodys debiutinis Marko Palubenkos albumas pavadinimu “No fun in 101”.

Skaityti daugiau »