Festivalis “Centras 12” Kaune: multimediniai menai ir švieži garsai

Kuomet buvau kavianskas – lankydavau daug kavianskų renginių. „Kaunas Jazz“, modernaus šokio festivalis, legendiniai “Los Patrankos” šokių vakarėliai (į kuriuos vykdavo net Vilniaus reiveriai), „Džem Pub“ avangardiniai pirmadieniai… Ne išimtimi buvo ir multimedinės koncepcijos festivalis „Centras“, kuris lankytojui siekė pristatyt vizualųjį meną, praturtintą muzikiniais garsais. Pamenu kaip su draugeliu sėdėjom Žilinsko galerijos salėje ir dėbsojom į Windows Media Player vizualus, o labiausiai patiko Plasticman logotipo variacijų šokis, skambant fone, žinoma, Plasticman muzikai. Daugiau į tą festą kojos nebekėliau, nes WMP vizualus, pamaniau, kad įdomiausia yra žiūrėti namie, grojant, kad ir „Metallica“ kūrybai.

Tačiau tai buvo berods 2002-tri ar 2003-ti metai t.y. pati „Centro“ pradžia. O pažiūrėjus istoriją šio renginio, tai lainapo galėtų pavydėt ne vienas šiandienos intelektualumu pulsuojantis muzikinis sambrūzdis. Galiausiai 2006-tais metais festivalis buvo užlenktas, su pažadais nebesugrįžti ir štai jis grįžo! 2011-tais Centras 11 kvietė su edukacine programa, tarsi atsigręždamas į šaknis (bei pasiūlydamas plačią muzikinę programą). O 12-tasis – vėl stveria plačiai – turtinga programa, pristatanti krūvą įdomų kūrėjų / projektų ir kviečianti šalia multimedinių vaizdų ar paskaitų, mėgautis ir smagia gyva muzika.

Festivalis startuoja Balandžio 11-tą, trečiadienį su Lietuvos ir užsienio studentų video darbų prezentacijomis, o baigsis tik Balandžio 26-tą paskaitomis. Šiaip nuo 16-os iki 26-tos dienos veiksmas daugiausia vyks VDU patalpose įv. paskaitų pavidalu, kurios kaip žinia, yra skirtos daugiau „mylėtojams“, tai stverkime esminę „Centras 12“ dieną – šio savaitgalio penktadienį.

Taigi 20:00, Balandžio 13-ta, kino teatras „Romuva“, Kaunas. Graikas Yiorgis Sakellariou su projektu „Mecha/Orga“ eksperimentuos realiu laiku kurdamas gyvą muziką iš natūralių garsų skaitmeniškai juos manipuliuodamas. Lukas Petraitis (d.ž.k. „Marvel“) vynios drone, ambient ir post-rock kilpas. S13 žinomas kaip inektualas dramenbeiseris, gyvai demonstruos laužytų rimtų, bosų ir ambient sintezės grožį. Lietuvis Ersha po jo paduos gaivaus gamtiško irgi ambient.

Festivalyje pasirodys ir kaimynai iš Baltarusijos – Pavel Ambiont pristatys savo naujausią albumą, paremtą dubtechno garsais, o jo draugelis Alexei de Bronhe – elektroakustiškai improvizuos. Galiausiai vakarą užbaigs įspūdingas Lietuvių flangas: projektai „Driezhas“, „Luumm“ ir „Rumunija“. Kadangi jie daugeliui jau yra gana gerai pažystami, tai pristatinėt projektų neapsimoka, o tie, kurie apie juos negirdėję – tiesiog rekomenduoju. Visi stiprūs tiek studijoje, tiek kaip gyvi šoumenai.

Tad penktadienis trylikta – puikus pretekstas aplankyti Kauną su multimedijos ir eksperimentinės muzikos festivaliu „Centras 12“. Juolab, kad kažko panašaus Vilniuje tą dieną tikrai nerasite (išskyrus kult.lt aprašytą „Garso Galerijos“ renginį ar paskutinį kart rodomą OKT spektaklį „Vaidinant Auką“ @ ŪBTA). Kaina, beje, tik 10 litų!

http://www.cntrs.lt/


Žymos:, , , , , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą