Nenugalimieji 2 / The Expendables 2 (2012, JAV)

Vakar buvo puiki diena bojavykui. Saulė, giedras dangus, pūkai ir… pirmadienis. Kurią gi kitą dieną taip magi kažką žudyti, spardyti ar daužyti su šypsena veide (žinoma jei tuos sukastus dantis galima pavadinti šypsena). Pirma šio filmo dalis mane nuvylė stipriai – pažiūrėjęs jos pusę ištryniau juostą velniop su “shiftu”. Tačiau, kaip minėjau šiame rašinyje, nusprendžiau, kad filmo tęsiniui visgi suteiksiu šansą. Švarcas nebebus epizodinis aktorius, pirmas blynas dažnai juk būna prisvilęs ir galiausiai kiek gi galima žiūrėt vien tik “meninius” filmus (siela dažnai reikalaja ir suvirškinto maisto gerklėje).

Minėjau, kad pirma dalis buvo kičo ir klišių rinkinys. Tarkim paimu vieną iš galybės epizodų: Mickey Rourke atvažiuoja su mocu, sėdi krėsle su kaubojiška skrybėle ir rūko cigarą. Taip buvo bandoma sukurti kieto čiuvako įspūdi, kurio dar ir dialogas su kitu veikėju atrodo kvailas ir nepritemptas. Žinote juk kaip būna kada dirba pradedantysis režisierius – viskas žiūrisi kažkaip nenatūraliai, atrodo, kad daroma kažkas dirbtinai ir šiaip norisi facepalmint. Tad tas filmas buvo pilnas tokių pariebintų epizodų ir jų elementų, ar scenarijuje, ar personažo charakteristikoje.

„Nenugalimieji 2“ veiksmas prasideda Nepale, kur rodomas „klasikinis“ bojavykų variantas – autokratinis režimas šalyje ir rusyje tardomi du kaliniai, o kitame epizode rodomi su įspūdinga karine ekipuote atšluojantys šaunūs vaikinai jų laisvinti. Iech, ir ši pradžia, jau ji nuteikė maloniai – šaudynės pačia riebiausia forma, kuomet į šipulius byra pastatų sienos, sprogsta mašinos, kamuoliais virsta dūmai ir kraujas tykšta kaip pomidorų padažas amerikietiškame restorane. Bežiūrėdamas šį epizodą iš kart atsiminiau „Commando“ filmą su Švarcu kur anas su kulkosvaidžiu „šienavo gyvatvorę“… Pačiomis geriausiomis tradicijomis ir čia. Klasika!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TgEqVYcryWc[/youtube]

…šį žodį beje ne kartą ir neatsitiktinai filme naudojo ir herojai. Juo jie apibūdindavo vieną iš bojavykų elementą, t.y. kovą su priešu naudojant tik kojas, rankas ir daugų daugiausia kokį šaltą ginklą. O pats filmas ką tu – tiesiog grynų gryniausias šiltas žvilgsnis į tuos senus gerus šio žanro filmo laikus ir, ko gero, grįžimas aktoriams į jų jaunystę, kurioje jie žibėjo akinamai įspūdingais raumenimis, moterims patinkančiais staigiais judesiais, bei šiaip nenugalimųjų stotu beigi įstabia gracija.

Atrodytų nors ir buvo pilna kičinių elementų filme, bet vat būtent šioje dalyje pasimatė, kad Stallone įgavo režisieriui reikalingus įgūdžius, pasimokė, nes tos klišės, kaip sakoma – žiūrėjosi ir žiūrėjosi gerai. Kad ir toks dalykas kaip veikėjų aprangos stiliukas – vietoj to, kad į amazonės tipo džiungles (klasika) eidami ieškoti sudūžusio malūnsparnio (dar viena klasika) su jame esančiu seifu (irgi) būtų aspirėdę „kareiviškai“ ar „koviniu garderobu“, tai kaip jūs manot? Stallonės veikėjas užsivilkęs stilingą juodą paltą su atlošta apykakle, Stathamas pilkšvai baltą megztuką su prasegta krūtine ir t.t. Trumpai tariant – visi prieš užduotį buvo trumpam (porai valandų) užsukę į „H&M“ arba „Zara“ parduotuvę.

Toliau kas labai patiko, tai filme skambėjusi muzika. Puikiai parinkta, nuotaikinga, ir smagiai nostalgišką atmosferą gerai sustiprinanti. Sustiprinanti taip, kad kai pamatai Švarcą sakantį „I need much bigger gun“ – suspaudi delną į kumštį ir nusišypsojes iškoši kinoteatre garsiai „yeah!” Geras bajeris buvo Chucko pasirodymas, ir įtaisymas jį į „vienišo vilko“ vaidmenį, bet nespoilinsiu, kad besiruošiantiems  žiūrėti šį kiną, nebūtų sugadintas siurprizas ir atradimo juokas.

Kas dar padarė filmą maloniu sielai, tai galybė izdivonų iš savęs ar kitaip tariant iš tos jų pačių „klasikos“. Iš Švarco lūpų „I‘m back“ skambėjo ir firmiškai ir pasijuokiant žiūrovo lūpomis. Tada jau turbūt ne vienam iš jūsų matytam youtube epizode kuomet B. Willisas su tuo pačiu Švarcu laksto smart caru taškydami viską aplinkui. Minėtas nenupasakotas Chuck Norriso pasirodymo amplua. Na, ir taip toliau. Ko dar žiūrėdamas laukiau tai „klasiškų“ kiekvieno aktoriaus navarotų, jų vizitinių kortų. Švarcas su „I‘m Back“ ir „big gun“, Van Dammas su įspūdingais smugiais kojomis, Jeto Li rytų kovos menų demonstracija su… keptuvėmis. Taip taip, visi firminiai prijomai buvo ir smagiai bei taikliai inkrustuoti. Tik kas gailiausia buvo, tai kad Van Dammas vaidino blogietį (netgi jų vadą) – manau, Dolphas Lundgrenas čia būtų labiau tikęs, nei kad vaidinęs nevėkšlą iš kurio visi juokėsi.

Ir ką gi, kaip matote, filmas šis man patiko ir paliko gerą įspūdį. Bet… tikrai nesakau „eikit jo žiūrėti į kiną“ ar „primygtinai rekomenduoju“. Manau, ši juosta gali nepatikt net ir tada jei bus tam tinkama nuotaika. True videakiniai čiuvakai, kurie jaunystėje yra pražiūrėję visokius „Double Impact“, „Commando“, “Rambo” ir t.t. ne vieną kartą taipogi yra ne išimtys. Tačiau tie kas nori atsipalaiduot ir negalvodami sužiūrėt nostalgiškus jausmus gražiai sužadinantį filmą – rekomenduoju „rizikuot“ ir pirktis bilietą į „Forum Cinemas“. Dideliame ekrane šią juostą žiūrėti kur kas labiau verta nei po mėnersio per kompą.


Žymos:, , , , , , , ,

SUSIJĘ:


4 komentarai:

  1. Prastesnės recenzijos dar gyvenime turbūt nemačiau. Norėčiau autoriaus paklaust, iš kur parovė, kad Stalonė režisierius? Be to, vaikiškas gatvės marozų žargonas labai darko rašinį. Asmeninė nuomonė gali ir išlikt asmenine, bet nusigrybavimas faktuose ir bandymas “išlaužt” ką nors juokingo labai neatsipirko. Be to, gudrias frazes kaip “smart caru” galima parašyt tiesiog Smart’u. Tai yra markė, todėl rašoma iš didžiosios. Ir dar – už tai, kad recenzentas atskleidė, jog žiūri filmus atsisiuntęs iš kokio tai torrent tracker’io reikia nukapot pirštus ir mest lauk iš darbo.

  2. Tikrai taip, tik dabar pamačiau, kad supjoviau grybą dėl Stallones kaip režisieriaus. Na, o visa kita – tai jau simpatija rašymo stiliui arba ne.

    Kad aš žiūrėjau filmą ne kino teatre tiesa sakant nepagaunu iš kur ištraukėte? Žiūrėjau jį pirmadienį Forum Cinemas ir pirkau bilietą už 15 litų. 🙂

    1. Dėl žiūrėjimo ne kino teatre kalbu ne apie šį filmą. Pačioje pradžioje buvo parašyta: “Pirma šio filmo dalis mane nuvylė stipriai – pažiūrėjęs jos pusę ištryniau juostą velniop su “shiftu”.” Nu, sorry, gal ir vieša paslaptis, bet ar galima sau leist išsiduot? Nors aš savo apžvalgas rašau iš originalių variantų (DVD ar kino), neleisčiau sau taip pasakyt. 🙂

      1. A, dabar supratau. Na, matai, tai dėl to to filmo ir nėra recenzijos, o yra antros dalies kuri buvo žiūrėta pagal privalomas taisykles 😉


Parašykite komentarą