10 laukiamiausių blockbusterių likusiems 2019 metams

Kult.lt imasi „šventvagiškos“ užduoties – parinkti jums ne kokių indie filmų sąrašėlį, o komercinių. Tačiau ši užduotis gaunasi labai maloni, nes tie, taip vadinami, blockbusteriai žiūrisi iš ties simpatiškai, dar jų nė nemačius. Ir taip, jie visi bus rodomi Lietuvos kino teatruose (o tokias juostas – tik ten ir žiūrėti!).

P.S. 10 filmų sąrašas išrikiuotas premjerinių datų eiliškumu.

  1. Liepos 19 d.: Liūtas karalius / The Lion King (rež. Jon Favreu)

Ko gero, ne vienam animacinis kino filmas „Liūtas karalius“ buvo tas, kurį žiūrint dar ankstyvoje vaikystėje – nebuvo pirmą kartą apsieita be ašarų. Gi dabar turime legendinės juostos kompiuterinį perdirbinį. Ir nors žiūrint jo anonsą, kiek neramina tai, jog naujasis variantas, rodosi it visiškas copy / paste animacinio, bet į kino seansą visi tokie kaip aš vis tiek bėgs.

  1. Rugpjūčio 2 d.: Lietinga diena Niujorke / A Rainy Day in New York (rež. Woody Allen)

Woody Alleno filmai toli gražu ne visada būna finansiškai sėkmingi, bet… Kasmet tai būna svajinga, bet ne banali; romantiška, bet ne sentimentali; susimąstyti priverčianti, bet ne depresyvi istorija. Tad palinkėkime senukui sėkmės šiemet, o jo juostoje vaidins nuo Jude‘o Law iki Elle‘ės Fanning, nuo Lievo Schreiberio iki Selena‘os Gomez. Verta, kaip ir visada.

https://www.youtube.com/watch?v=2vu0UC943yo

  1. Rugpjūčio 9 d.: Žaislų istorija 4 / Toy Story 4 (rež. Josh Cooley)

Dar viena animacinė (kompiuterinė) kino juosta. Nors ir nesu šios serijos didžiausias gerbėjas, bet kai pamatai, kad filmo herojus įgarsins Tomas Hanksas, Timas Allenas, Christina Hendricks ir net Keanu Reevesas… Žiūrėti bus privaloma, kaip ir „Liūtą karalių“ – tik originalo kalba.

  1. Rugpjūčio 19 d.: Vieną kartą Holivude / Once Upon a Time in Hollywood (rež. Quentin Tarantino)

Nors Kanų kino festivalyje ši Quentino Tarantino juosta nesulaukė kažkokio stipresnio dėmesio ar įvertinimų, tačiau negi mums ne dzin? Tame viename karte Holivude pasirodys bene visas Holivudo pasididžiavimas. Nebent, dar ko aktorių sąraše labiau pasigedau, atsižvelgiant į pirminius juostos kolektyvo gandus – tai Tomo Cruise‘o. Bet šiaip čia vaidins visi drąsūs, stiprūs, vikrūs.

  1. Rugsėjo 20 d.: Ad Astra (rež. James Gray)

Bradas Pittas, Liv Tyler, Tommy Lee Jonesas, Donaldas Sutherlandas – visi šie žavūs, charizmatiški bei tiesiog puikūs aktoriai – sci-fi juostoje. Geriau būti negali, manau. Kaip aprašo filmo plotmę imdb.com, tai bus filosofinė istorija apie žmonijos egzistencijos paieškas bekraščiame kosmose už saulės sistemos ribų.

  1. Rugsėjo 20 d.: Rembo 5 / Rambo V: Last Blood (rež. Adrian Grunberg)

Juosta kuri, manau, labiausiai aktuali bus tiems, kurie užaugo su jos pirmtakais. Bet ir šiaip, kaip iš video anonso galima susidaryti įspūdį, S. Stallone šį kartą, su Rambo dar vienu, finaliniu, tęsiniu griebs plačiau nei iki tol. Kariaus jis nebe su Afganistanu ar Vietnamu, o kaposis su Meksikos narkotikų karteliu. Aha, adaptacija nūdienai, žiūrėsim ar vykusi Sly ji gausis.

  1. Spalio 4 d.: Džokeris / Joker (rež. Todd Phillips)

Režisierius Toddas Phillipsas neperseniausiai atskleidė, kad tai nebus tipinė komiksinė juosta. Ar kitaip tariant – komiksinės stilistikos čia bus labai mažai, o idėja filmo yra Žmogus – jo charakterio atskleidimas, transformacija, psichologijos nagrinėjimas ir pan. O kai žinai, kad šį „Žmogų“ įkūnys Joaquinas Phoenixas – net rudens nebaisu laukti iš toli.

  1. Lapkričio 1 d.: Terminatorius. Tamsus likimas / Terminator: Dark Fate (rež. Tim Miller)

Su Terminatoriumi yra sunkoka situacija. Pirma dalis buvo kultas, antra – legenda, o po to… Muistymasis kino teatro krėsle. Tačiau kūdikis grįžo į tėvo rankas – pas jo sukūrėja Jamesą Cameroną, kuris šį kartą juostą prodiusuoja. Plius tai bus tęsinys ne paskutinės frančizės „Genisys“ dalies, o pirmos ir legendinės antrosios.

  1. Lapkričio 15 d.: Le Manas’66. Plento karaliai / Ford v Ferrari (rež. James Mangold)

Apie 24 valandų Le Mano lenktynes, vykusias 1966 metais, kuriose Ford kompanija metė iššūkį Ferrari. Kur Fordą atstovaus tokie aktoriai, kaip Christianas Bale‘as ir Mattas Damonas. Tikra istorija paremta kino juosta, kurioje pamatysime ne tik lenktynes, bandymą nuneigti fizikos dėsnius jose, bet ir filmo personažų kovą su vidiniais demonais.

  1. Gruodžio 20 d.: Žvaigždžių karai. Skywalkerio prisikėlimas / Star Wars: The Rise of Skywalker (rež. J.J. Abrams)

Iš to ką išleido Walt Disney kompanija, perpirkusi teises į šią frančizę, man patiko tik „Šelmis 1: Žvaigždių karų istorija“. Visa kita – muistymasis kino teatro krėsle. Tačiau šiemet, kaip niekada laukiu trečiosios, finalinės, sagos dalies.  Bus ir A. A. Carrie Fisher joje, ir subrendęs galutinai, kaip aktorius, Adamas Driveris, ir Markas Hamillas, vaidinsiantis Skywalkerį, ir net viena blogiausių aktorių Daisy Ridley nebe taip erzina. O J.J. Abramsas daugelio fanų yra laikomas tas, kuris gali „ištraukti“ beveik merdėjančią sagą. Tad belieka laukti Ka-lė-dų!


Žymos:, , , , , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą