“Industrial Soundtrack For The Urban Decay”: būsimas filmas apie industrial subkultūrą

Turbūt ne vienam Throbbing Gristle, Cabaret Voltaire, NON, Clock DVA, Z’EV vardai sako daug. Kai kas su jais yra užaugęs, kai kas juos (net ne kartą) gyvai klausė Lietuvoje, dar kitiem tai yra daug daugiau nei tiesiog muzika. “Industrial Soundtrack For The Urban Decay” tai dokumentinis filmas, kuris pakvies į kelionę po industrijos triukšmuose skendinčią Europą, bei avantgardo rūsiuose pasislėpusią Ameriką. Kaip visa tai atrodė prieš 40 metų ir į kokius žmones išaugo tada jaunais psichais krikštijamos kultinės nūdienos asmenybės.

“Mes kalbinome atlikėjus ir leidyklas, kurie užima svarbų vaidmenį industrial muzikos judėjime nūdienoje. Mano sumanymas buvo sukurti filmą taip kaip aš matau indsutrial judėjimą ir patraukliai pateikti tai žingeidiems protams. Tai filmas daug daugiau nei vien apie muziką. Jis atspindi istoriją, architektūrą, politiką, socialinius klausimus, urbanizaciją ir daugelį kitų aspektų.” – viename interviu pasakoja filmo kūrėja Amélie Ravalec.

Industrial muzika tai experimental muzikos žanras, kuris yra inspiruotas plataus spektro ideologijų ir interesų. Jis apjungia improvizaciją, perfomancus, avantgardą, provokaciją, politiką ir galybę tabu temų, neaplenkiant ir harsh noise bei aplinkos garsų. Judėjimas gimė 7 dešimtmečio viduryje, kuomet vidurinioji klasė, dirbanti tokiuose industriniuose miestuose, kaip Sheffieldas ir Manchesteris pradėjo eksperimentuoti su garsais. Nedarbas, aukštesniosios klasės gerbūvis bei kultūrinė priespauda buvo inspiracijos šios muzikos šaknims ir proveržiui.

Dokumentinė juosta apie visa tai pasirodys šių metų pabaigoje.

 


Žymos:, , , , , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą