Filmai po savaitgalio: “Ties riba į rytojų (3D)”, “Iksmenai: Praėjusios ateities dienos”, “Meškų žemė (3D)”

Po ilgo laikotarpio buvo apsilankyta kino teatre – turbūt pirmą kartą nuo “Kino Pavasario”. Juolab, kad ir tikrai neblogi filmai dabar yra rodomi, o iš jų vienas dar ir premjerinis. Tad leiskite pasidalinti rekomendacijomis.

Ties riba į rytojų (3D) / Edge of Tomorrow (3D)

Į šį filmą buvo eita be didesnių lūkesčių. Kadaise Tomas Cruise’as buvo mano mėgstamiausias aktorius, o sci-fi visada žavėjo. Tačiau scientologijos apsėstasis pastaruoju metu įsimintinais filmais nebestebino, o sci-fi su visokiais “Avatarais”, “Prometėjais”, “Robocopais” ir net su daug žadančiu “Viešpatavimu” vertė šį žanrą eti link auksinio pop corno statulėlės, MTV apdovanojimuose. Tačiau… Tie kas pasiilgo nestereotipinės istorijos, senos geros Cruise’o vaidybos, įtempto ir įtaigiai vystomo siužeto, bei tiesiog vėl iš naujo nori pamatyt gerą fantastinį filmą – būtinai einat į kino teatrą. Nėra čia glamūrinės, nupoliruotos meilės linijos, o yra tikslas ją pasiekti ir tiesiog išgyventi. Nėra betikslių spec-efektų, kurie tik užgrūda scenarines klišes (kaip kokiam “Avatare”), o yra daug įtempto veiksmo ir nuosekliai vystomos istorijos. Beveik nėra ir didelių spragų scenarijuje, na tik happyendas gana nuspėjamas.

Įvertinimas: 9/10
Verdiktas: eiti ne fanatiškiems (kuriems viskas kas ne “Alien” yra blogis), o normaliems fantastams.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=yUmSVcttXnI[/youtube]

Iksmenai: Praėjusios ateities dienos / X-Men: Days of Future Past

Esu šios Marvel komiksų sagos fanas – vos dvi dalys iš net septynių paliko silpnoką įspūdį (nors ir tai jos nebuvo prastos). Gi kaip su paskutiniąja, kuri buvo reklamuojama pati įspūdingiausia, brangiausia ir visokia kitokia -iausia? Ši kino juosta turi dvi medalio puses. Jei pirmą valandą ją žiūri praktiškai nejudėdamas, pamiršdamas mobilaus tikrinimus ir pan. Gi antra pusė jau priverčia rangytis kėdėje mintyse  klausiant “na, OK, tai kaip gi čia viskas baigsis?” Gal to kaltė yra ganėtinai ilga filmo trukmė (2 val. 10 min.), ko padarinyje filmas atrodo ištęstas? Gal ir tiesa, bet man asmeniškai kliuvo tai, kad pirmoje juostos pusėje vyravo eklektika tiek įvedant dar nematytus personažus, tiek pridėjo smagumo faktas, kad veiksmas vyksta labai šiltai perteiktuose 70-uosiuose. Vėliau filme viskas grįžo į savas vietas, kur tie patys gerieji, kaunasi su tais pačiais blogaisiais, o pabaiga trimituoja apie dar vieną sagos tęsinį. Mhm, vėl tas nuspėjamumas.

Įvertinimas: 8/10
Verdiktas: Eiti vien dėl pirmos filmo valandos (10/10), o antra – kiekvienam pagal skonį.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gsjtg7m1MMM[/youtube]

Meškų žemė (3D, Lietuvių k.) / Land Of The Bears (3D)

Kam patiko puikusis “March of The Penguins”, tas privalo nueiti ir į šį spalvingąjį, jausmingąjį dokumentinį filmą. O juk mes dar ir nesame matę dokumentinio filmo 3D formatu? Tad tai ir buvo dar viena pasakata apsilankyti kino teatre anksti, nes tik iki pietų meto jis yra šiuo metu “Forum Cinemas” demonstruojamas (nes ko gero, orientuojamas į jaunąją auditoriją). Ir iš ties labai gražu, pasakiškai nupaveiksluota tiek žieminė, tiek pavasarinė, tiek trumposios Sibiriškos vasaros gamta. Operatoriaus darbas vietomis atimdavo žadą, o ir “pagrindiniai veikėjai” pavaizduoti itin simpatiškai. Tiesa, nors filmas tetrunka pusantros valandos, dėl jo lėtumo ir mažoko eklektiškumo momentais prailgdavo, tačiau tie kas yra atsikandę kraujų, žmogiškųjų batalijų, šaudynių, kvailų bairių ir šiaip detektyvų – einat kol rodo į šį mažąjį dokumentinį šedevriuką.

Įvertinimas: 8/10
Verdiktas: Eiti kas nori pozityvo, grožio ir neįnoringumo.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mTRl99Abd_M[/youtube]


Žymos:, , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą