“Bažant Pohoda festival 2014”: bemiegė para autobuse ir trys naktys muzikinių nuotykių (1/2 dalis)

Kelionė į „Bažant Pohoda“ festivalį autobusu truko bemiegę parą: beprotiška naktis Bratislavoje, žiūrint futbolą bare ir, po to, kariaujant hostelyje su 10 girtų paauglių dėl ramaus miego. Galiausiai Trenčinas pasiektas traukiniu, palapinė pastatyta laukuose, kuriuos saugojo horizonte stūgstantys kalnai ir Kultūrnamis varo festivalint. Trys paros geriausios muzikos, pozityvios atmosferos, gražių žmonių ir artefaktinių potyrių.

Sunku nuo kažko pradėt šį rašinį kai visko buvo tiek daug, tad pradžiai gal apie žmones, infrastruktūrą, maistą ir panašius materialius dalykus. “Such a wonderfull atmosphere here and people so nice – can’t believe it!” – be akcento man į ausį rėkė pusgirtis škotas. Aš jam tik linksėdamas nusišypsau ir mes toliau headbanginam pagal Tricky skleidžiamas tamsiąsias vibracijas.

Ruošiantis vykti į “Pohodą”, labiausiai bijojau girtų nepilnamečių kaimiečių flango, kuris “pradžiugino” prieš du metus Prancūzijoje lankytame “Vieilles Charrues” festivalyje. Ir ką: nei girtų, nei, tuo labiau, vemiančių ant kojų per pasirodymus ar besistumdančių nė iš tolo nebuvo. Kaip ir hipsterių.  Kas keisčiausia –  tiesiog paprasti, tvarkingi, normalūs žmonės, kurie sukūrė itin lengvą, minkštą ir šviesią nuotaiką festo metu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ARKIAeVsBW8[/youtube]

Maistas – kaip rojuje. Na, iš dalies: vegetarui kaip reikalas reikėdavo “pagūglinti” su kojomis, kad rast kažką sau tame mėsėdžių rojuje. Taip, taip mėsėdžių… Ko tik jiems čia nebuvo – dešros, burgeriai, kepsniai, šašlai, kebabai, čeburėkai, košės – na esmę pagavot, kad alkanu „Pohodoj“ jaustis negalėjai. Na, o mėsos neėdantis galėjo glaustis pas, tikriausioje, molinėje krosnyje picas kepančius italus, kurių meniu, buvo sudarytas vien iš vegetariškų picų. Tada wok irgi ėjo į trasą, kaip ir bulviniai blynai, salotos ar dar kiti smulkesni užkandžiai. Taigi…

Scenų buvo net aštuonios. Gi aš per tas tris paras aplėkiau penkias. „Bažant stage“, kur grojo „Kraftwerk“, Kelis, „Mogwai“, „Travis“ ir t.t. „Orange stage“ – antra pagal dydį po atviru dangum scena, kur koncertavo man neklausyti, bet išgirsti ir nenuvylę atlikėjai. „Space Arena“ – vienareikšmiškai kokybiškiausia “palapinė” su “Moderat”, Tricky, „Sun Ra Centennial Dream Arkestra“ ir t.t. Bei niekad nenuvylusi EUropa stagepalatkė“, kur grojo, tarkim, lietuvaitė Chinawoman ar žiauriai geri Korėjiečiai “Jambinai”. Dar geras dalykas buvo autobusas ant ratų “Red Bull”, ant kurio stogo (ar antro aukšto) pasirodydavo visokie šokiniai live’eriai.

Muzika, muzika, muzika… Pirmas išgirstas projektas buvo „Orange Stage“ hard rocką kalusios dvi panos. Velnias, kokios jos karštos! Viena jų garbanotais ugniniais vešliais plaukais tratino būgnus, kaip kilimą. Kita, apsiginklavusi šimtu kilpinių pedalų, it vašką į auksą minkė gitarą. Finale – fatališkai įtaigus benefisas, kuris užkabino tiek nuotaikios ekspresija, tiek vaizdine feminiška estetika, tiek veržliu muzikalumu. Štai, pažiūrėkit jų jutubą.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6BpSqRm7REg[/youtube]

Tada sekė „Sun Ra Centennial Dream Arkestra“ – kultinio ir legendinio prieš 100 metų gimusio jazzmeno iš JAV Herman Poole Blount pasekėjų šou. Šou tikrąja to žodžio prasme, kaip ir žodis “orkestras” čia ne dėl gražumo prirašytas. Ant scenos  darbavosi viso bene 20 juodaodžių, itin charizmatiškų muzikantų be kurių savo graciją demonstravo du plastiški šokėjai. Dvi valandas trukęs koncertas dėmesio neišlaikė, nes per daug Sun Ra kurybos neklausiau. Bet vienok, tai legenda, kurią dievino ir “Coil”, kurie legendiniam Jazzmenui sukūrė gabalą “Sex With Sun Ra”.

Na, o ketvirtadienio naktį vainikavo “Kraftwerk 3D”. Labai gerai Dovydas Bluvšteinas feisbuke išsireiškė – “nieko nuobodesnio neteko matyt. Keturi nejudantys manekenai stovi prie sintezatorių dvi valandas ir viskas.” Tad ir man tas pats, nes išklausiau pusę pasirodymo, t.y. nepilną valandą, su jų tokiais hitais kaip “The Robots”, “Numbers”, “The Model” ir t.t. O dasikalimui dar nuvaryta buvo į “Space Arena” paklausyt kaip plokštelėmis žongliruoja Mr. Scruff, bet jūs gi žinot kaip aš žiūriu į didžėjus…

Jei ketvirtadienį veikė tik keturios erdvės, tai penktadienį festivalis įsivažiavo pilnu pajėgumu, t.y. su visom 8 scenom…

(…antra dalis – netrukus)


Žymos:, , , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą