DRIEZHAS “7”: trumpai, aiškiai ir gražiai

Taigi „DRIEZHAS“. Klaipėda, electro-ethno-synthpop, Ieva Astromskaitė ir Kristijonas Lučinskas. Klausau jų naują albumą (greičiau reiktų jį visgi krikštyti kaip EP) pavadinimu „7“ kokį 5 kartą ir patinka jis man vis labiau. Pasirodęs Balandžio 2-ą dieną – iš kart nuspalvino popietę sodriomis spalvomis, tačiau antra perklausa apvertė šventišką nuotaiką. Nes „albumas“ pasirodė perdėm trumpas, ėmė rodytis, kad skambesys dar nuo šedevrinio „Tolumoje“ praktiškai nekinta, na ir šiaip du kartus paklausius – trečio karto nebesinorėjo, nes „nu, nieko naujo“. Būna juk taip, kad kai pagaliau sulauki savo mėgstamo atlikėjo naujų garsų iš pradžių krykštauji kaip vaikas, o po to atslūgus euforinei nuotaikai pradedi dvejoti. Ar parintasi be reikalo?

Sodriai, dinamiškai ir subtiliai sukaltas darbelis. Taip, kas be ko, „Tolumoje“ jis neprilygsta, kaip ir to nepadarė „Gonija“ (Kas pas kokį Jacksoną pralenkė neįmanomąjį „Thriller“? – retorinis klausimas), tačiau man pastarasis albumas (kaip ir kitiems keliems mano kalbintiems draugeliams) pasirodė silpnesnis nei „Septintukas“. Kuo „7“ stipresnis? Kompozicijos turi didesnį svorį; tiek melodingumo prasme, tiek energetinio intensyvumo, tiek tiesiog išjautimo. Taip, skambesys iš pirmųjų kartų atrodo toks pat kaip „Tolumoje“ (ar „Gonijoje“), bet normaliai įsiklausius, pastebi ne vieną naujovę – jaučiasi keliose vietose šiek tiek atmosferinių jazz potepių fone, pastebėti galima ir dinamikos pokyčių kickuose, bei šiaip Ievos vokalas laksto per visų aukštųjų oktavų tonus ir pustonius.

Kiekvienas gabalas iš albumo „7“ gali eiti kaip atskiras singlas. Tad ne veltui tų gabalų šiame diske yra tik septyni, mat jie yra, kaip galima suprasti, kruopštaus ir atkakliai išieškoto kūrybinio darbo vaisiai. Septyni gi, kaip žinia – sėkmės skaičius. Tiek Las Vegaso lošimo automatuose, tiek ant, tarkim, ant “Manchester United” esminių žaidėjų marškinėlių, tiek šiaip mitologijoje. Gaila, ponaitis Kristijonas griežtai atsisakė šnektelti apie šį diską mini-interviu forma, tad ar bus ir kada bus šio naujojo darbo pristatymo koncertai – kol kas nėra jokių žinių. Pats albumas, kaip pastebėjote, buvo išleistas be jokios pompastikos, promocijos ir kitų kung-fu triukų. Tačiau be intymių ir tuo pačiu ekspresyvių „DRIEZHAS“ koncertų mes šios vasaros juk tikrai neįsivaizduojame.


Žymos:, , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą