Kodėl šiemet verta rinktis (kult.lt rekomenduoja) „Positivus“

Artėja vasara, o su ja ir didysis festivalių maratonas: nori nenori tenka pradėti sekti, ką šiemet siūlo mūsų tautiečiai ir kuo nustebinti žada didžiausi Europos open-air‘ai.

Šįkart straipsnis tiems, kas nori tūsinti su kiek daugiau nei šimtu penkiasdešimt žmonių, yra pasiilgę kokybiškos populiariosios muzikos renginių, tačiau tingi kirsti trijų valstybių sienas ir keliauti kažkur ten į Vakarų Europą, kad įgeidžius patenkintų. Mano atsakymas – šiemet verta rinktis Positivus, vyksiantį Liepos 17-19 dienomis Salacgrivoje, į kurią nuvažiuoti vilniečiui užtruktų ne ilgiau kaip iki kokios Nidos. Devintus metus skaičiuojantis broliukų latvių festivalis jau užsitikrino garbingą vardą tarp festivalininkų kaip vienas kokybiškiausių ir, be abejo, didžiausias muzikos festivalis Baltijos šalyse.

Jei dar neįtikinau, štai keletas argumentų, kodėl rekomenduoju Liepos pabaigą paskirti latviškoms linksmybėms:

DSIxuUlzM90

1)      LINE UP‘as!

Pradėkime nuo svarbiausio: šiemet į Positivus atvažiuoja aibė tarptautinių žvaigždžių ir žvaigždučių, kurių dar kokius penkis metus tikrai nesulauksime Lietuvoje (bent jau vienoje vietoje). Ant Positivus scenų pasirodys vienas geriausių visų laikų hard-rock vokalų, „Led Zeppelin“ lyderis Robertas Plantas, „Placebo“ ir „Kasabian“ su kuriais užaugau, tad objektyviai vertinti gal ir nelabai galiu (vis išsprūsta myliu myliu myliu), trip hop‘o legendos „Lamb“, begalę šokių aikštelės himnų sukūrę prodiuseriai „Basement Jaxx“ ir ryškiausi 2014-ųjų debiutantai (kaip greit jie iškilo) – „Jungle“. Derinukas jau skamba neblogai. O jei prie jo dar pridėsime Grammy nominuotą  kūtvėlą St. Vincent, romantiką Tom Odell ir Jack Garrat, kuris tiesą sakant man nelabai, bet kitas festivalininkes, duodu ranką nukirst, turėtų sutirpdyti, tai gausime jau išvis puikų rezultatą! Nebus kada alaus gerti: reikės klausyti, šokti ir mažai miegoti.

placebo-tour-2015-concerto-arena-verona-20-maggio-660x435

A, pamiršau, dar ne visus mane sudominusius paminėjau: Positivus organizatoriai taip pat žada beprotišką vakarėlį su Fenech-Soler, King Gizzard & The Lizard Wizards (čia tiems, kam prie širdies indie pop‘as) ar Kate Boy (jei labiau traukia prie electro), siūlo susipažinti su airių multiinstrumentaliste ir žavaus balso savininke Soak bei kviečiasi Brit Award kritikų prizu apdovanotą ateities žvaigždutę Max Jury: kai šis pradės skinti apdovanojimus, galės girtis, kad hostino jį dar tada, kai buvo visai mažas. Manau privardinau pakankamai: pats tas suprasti, kad bus daug ir gerai.

2)      KAINOS

Antras svarbiausias dalykas lietuviui. Kainos taip pat turėtų nudžiuginti: nesikandžioja. Ypač palyginus su vietinių festivalių. Įsivedus eurą tautiečiai netruko pakelti išankstinių bilietų į muzikinius festivalius kainas iki tos kritinės ribos po kurios trūksta vos kelių eurų, kad norėtųsi sakyti „pala pala“… Mokėti pusšimtį, nes tradiciškai moku, nežinant nei kas gros, nei kas ten išvis bus? Va Positivus išankstinio trijų dienų bilieto kaina su kempingu – 71 euras.  Savo draugams baksiu į nugarą, todėl ir jums pasiūlysiu: skubėkit pirkti, nes būtų nelogiška, jei tokia piguma laikytųsi ilgai.

Positivus_Festival_2014_Alfreds_Ulmanis_7

3)      VIETA

Pajūrys, paplūdimys, pušys ir trys dienos muzikos. Gražu ir jauku. Be to, kaip jau minėjau, netoli nuo namų. Kadangi Positivus – kaip reikiant komercinis renginys, ten pasitaikys visko, ko tik įnoringam žmogui gali prireikti, o tingiems ir pinigingiems festivalininkams jau prigalvota tokių paslaugų kaip Positivus autobusiukai, taksi ar vietoje nuomuojamos palapinės. Visgi lažinuosi, kad tokių bagotų miesto žmonių, kurie šiais pasiūlymais masiškai naudotųsi, nebus daug ir, kad didžioji dauguma vis vien paklus gamtiškai ir beprotiškai festivalio atmosferai.

Daugiau informacijos apie muzikantus, kitas pramogas, nuvykimą ir bilietus festivalio svetainėje:

www.positivusfestival.com


Žymos:, , , , , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą