KULTINĖ FESTIVASARA 2015

Bizi bizi business time. Kiek visko daug pastarosiomis dienomis pavyksta įgyvendinti, suplanuoti ir padaryti. Prisijungus Grėtei prie kult.lt – visiems mums iš karto atsivėrė papildomos čakros. Bus daug festivalių šiemet aplankyta, šviežiais ir spalvingais įspūdžiais raštiškai įamžinta. Bei apfotkinta, apfilmuota ir visaip kitaip Jums desertiško įspūdžio forma pateikta.

Kaip visada su juodvarniu Joriu dalyvausime Kilkim Žaibu metaliniame festivalyje, kuris šiemet turi gana reikšmingą pasikeitimą – keičia lokaciją, keldamasis​ iš Žematėjės šerdės (Žemaitijos širdies – aut. past.) Varnių į – šiaurinėje Lietuvos dalyje, prie pat, pat Latvijos įsikūrusį – Žagarės Regioninį Parką. Bus sunkiau nuvykti, bet už tai daug, daug įdomiau. Nors nedrįsčiau teigti, kad Lūksto ežero pakrantė kam nors buvo nusibodusi. O kur dar visokie „Tryptikon“, „Enthroned“, „King of Asgard“…

logo_bilde_d6bf5

Su Grėte, tikiuosi, galų gale gausim akreditacijas ir vyksim į Positivus. Kaip nieko kito nenoriu išvyst dar gyvą legendą, gerai atrodantį ir vis dar taip pat įtikinamai dainuojantį „Babe I‘m Gonna Leave You Robertą Plantą. Plius užpraeitamet „Placebo“ išleido vieną geriausių 2013 metų albumą, o ir gyvai jie matyti prieš kokius 6 metus, Heineken Open‘er festivalyje… O kur dar “Lamb” su „Gabriel“, kur dar “Basment Jaxx” su „Where‘s Your Head At?“, kur dar hipsteriai „Kasabian“, kur dar jūra, pušys, nuogos blauzdos, smėlis trausuose ir t.t. ir pan.

Tada vasaros gale – tikėkimės ne lietingas, o juodos it vyšnia deserto vertas – Mėnuo Juodaragis​. Praeitamet ypatingai glaustame tepavyko sudalyvauti Joriui, bet ir ten praktiškai visą laiką lijo lietus, o kai lietus lyja – bent aš kai esu toks išlepęs pseudo festivalininkas dažniausiai arba susergu, arba užsidepresuoju. Šiemet dar plius – kaip niekad daug žadanti programa su mįsliais ir mąsliais atlikėjais pradedant kolumbiečiais „La Chiva Gantiva“, ispanais „Sangre de Muerdago“, norvegais „Vassvik“, italais „Kirlian Camera“, baigiant neo-folk legenda iš Jungtinės Karalystės „Sol Invictus“.

Vis dar dvejoju kur šauti – ar į Anykščius į bardų festą (kuriame dar nebūta!) pavadinimu Purpurinis vakaras​ ar stverti po pertraukos geriausią Lietuvoje pop kurortą prie jūros Karklė​?

menuo-juodaragis-xviii

Karklė visus įnirtingai erzino, erzino ir tada išsprogdino su visokiais dramenbeisčikais Rudimental, kurie pasirodys gyvai. Tada dar kopose gyvai visus šokdins, jau dažnais tapę svečiai, „Gus Gus“ iš Islandijos. Kažkada Nokia Trends reive regėtas žydraakis electro prodiuseris ir DJus Tiga, kuris Karklėje suks vinilus. Ir galybė lietuvių, kaip Marijonas, Jazzu su Somovu, dar naujo albumo man nepadovanojusi (ar nepardavusi) Alina Orlova, Jurga, 2014 metų koncą Lietuvoje surengę „Antis“ – gali tęsti be galo. Kai tuo tarpu apie Purpurinį vakarą dar nieko nėra žinoma, bet įtarti galima, kad bus tas pats kas visada – tie patys bardai, kurių Lietuvoje yra be galo daug ir kurie, tikėtina, labai jaukiai klausosi pušų paunksmėje. Tad bus matyt.

Taipogi info sklaida remsime Kristupo vasaros festivalį​ ir kai kuriuose jo koncertuose sudalyvausime. Iš aktualiausių Kultūrnamiui galime kai kuriuos išduoti. Tai Liepos 24 d., penktadienį vykstantis „Afrikos Deimantai“ koncertas kuriame bus derinama klasika su Afrikos prieskoniais. Tada Liepos 31 d., penktadienį koncertas „Huellas. Argentinos pėdsakai širdy“, kur skambės autorinės A. Piazzolla kompozicijos, bei tradicinės Argentinos dainos džiazo stiliuje. Rugpjūčio 21 d., penktadienį vyks Šokio ir muzikos spektaklis, naudojant unikalų instrumentą – xala, pavadinimu „Šanchajaus ornamentai“. Rugpjūčio 25d., antradienį kai kam iki apsivėmimo įgrisusi, tačiau Kultūrnamio durims ir širdžiai atvira – Jazzu, kur ji akomponuojant fortepijonui dainuos N. Simone, A. Franklin, A. Winehouse ir kt. atlikėjų kūrinius. Beigi įdomus projektas laukia tokiu pavadinimu – „Eduardo Gimenez / Leon Somov: Viento“. Jis vyks Rugpjūčio 28 d., penktadienį Pranciškonų vienuolyno kieme. Tai čia tik keletas koncertų… O jų bus dar kokius 5 kart daugiau ir kiekvienam pagal skonį ir darbo bei vasaros grafiką.

velnio-akmuo_promo-5

Joris bandys jamti Velnio Akmenį, kuriame kasmet nieko naujo – daug hipsterių ir jokių Slėjerių… Tačiau akmuo šis, pasak Jorio, yra tarsi juodasis perlas velnio neštas ir pamestas. Vėl viskas vyks Anykščių Dainuvos Slėnyje (ten pat kur ir minėtas bardų festas Purpurinis vakaras), vėl bus daug adomo obuolių lapais apsiklijavusių ir besimaudančių metalistų, vėl bus nurautos parodos, kurias kuruos tamsioji pieštuko magė Shaltmira. Vėl bus daug šyzos, metalo ir pigaus alaus su Bebro blynais. Joris negali nustoti lankyti šio festivalio. Matyt, ne veltui.

Grėtė gi šaus į Kultūrnamio niekad nelankytos eksperimentinės elektronikos stovyklą STRCamp, kurioje, cituoju „kaip visada nieks negirdėta, joks atlikėjas nėra pažystamas ar kažkur matytas, bet kaip visada bus gerai, jei ne dar geriau nei praeitą kartą“. Kaip nebuvęs ten, negaliu plačiau šios citatos (kažkur kažkada Feisbuke skaitytos) pakomentuoti, patvirtinti ar paneigti, bet štai Grėtė, ta mūsų šaunioji mergaitė, pažiūrės ir įsitikins – tai tiesa ar pramanas.

supynes-2015

Be to ji lankys ir Sūpynes, kuriose aš taipogi niekada nesilankiau, nes klubinės kultūros jaučiuosi atsikandęs nuo tada, kai buvau jaunas (…ir gražus. Gi dabar palikau tik gražus). O Sūpynės kaip visada kokybės kertelę kelia vos ne aukščiausiai iš visų ir pateikia muziką, ir jos išdėstymą itin preciziškai, rafinuotai bei paskaičiuotai. Ten visada šalia įprastų techno, house, minimal DJų vietą atranda ir gyva tamsi (aka industrial, dark ambient) elektronika, neretai būna ir tiesiog eksperimentali shyza, bei dar daugiau visko, ko bus ir šiemet. Apie vietovę, kuri kaskart būna atgaiva kūnui, organizatoriai žada prasitarti likus mėnesiui iki renginio pradžios.

Yaga Gathering​ kažkada lankėsi Joris ir jam ten rašė, kad labiausiai patiko ne kokia nors trance muzika, o pati atmosfera, apsuptis, nuotaika. Visi žmonės, jis pasakojo, kad buvo gražūs, pozityvūs, draugiški. Plius dar papirko tokia „smulkmė“ kaip kepamos picos iš vietinio molio nulipdytoje krosnyje. Be to dekoracijos nurovė stogą, vietovė priglaudė į samanas, vandens telkiniai nuplovė nuodėmes… ir t.t. ir pan. Laukite reportažo iš ten ir šiemet, nes vėlgi ten trauks Grėtė.

Yaga-2014-skubios-goodlife

…taigi kaip matot nesėdėsim mes šią vasarą, na patys žinot kokių kūno dalių išvertę, o stversim jautį už ragų, BEI SVARBIAUSIA – Jums bus iš to nauda – darbo metu vasarą, kaip žinia, mažiausiai norisi dirbti, o tik ir norisi domėtis kaip, kas, kur buvo; ką matė, išgirdo ar iš naujo įsimylėjo. VASARA! Jau čia pat!


Žymos:, , , , , , , , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą