„Sūpynės 2015“: tyla prieš audrą

Įspėju, kad šiame įraše nebus nė žodžio apie muziką, nes festivalio muzikinė koncepcija nesikeičia, o line up’ą galima lengvai surasti „Sūpynių“  internetinėje svetainėje. Tad, nepaliaujamai artėjant dienai, kai į Pakretuonę patrauks šokių po atviru dangumi išsiilgusi eilė, pakalbėsiu apie unikalią festivalio atmosferą, kartu su bilietų kainomis kylančius dalyvių lūkesčius ir naujoves, kurių jubiliejiniame festivalyje nesitgs.

PASKAITOS. Festivalio naujovė: dieninė meninė programa. Workshopai vyks tiek penktadienį, tiek šeštadienį ir čia bus galima rasti Luką Šalną, kuris pasakos, kaip sėkmingai įamžinti festivalį fotoaparatu; Laimoną “Glitchr” Zaką kuris pasakos apie internetinį hipertekstinio meno žavesį. Kopenhangoje veikiantis kolektyvas Metaforms dalinsis savo, kaip nekomercinių renginių organizavimą, kurie yra orientuoti į šiuolaikinį meną. Ir dar daug kitų. Dar galima pridurti, kad dienos programoje gali dalyvauti ir mėgėjai, ir profesionalai, apribojimų nėra. Joje bus galima ir gyvai susipažinti su Sūpynes kuriančiais žmonėmis – muzikantais, VJ, sužinoti apie jų veiklą ir padiskutuoti. 

Supynes 2014 from Danas Danulis Macijauskas on Vimeo.

AUDIO VIZUALINIS MENAS. Tai vyks naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį ir tai tik dar viena paskata, kodėl verta išsiprašyti savo boso iš darbo keliomis dienomis ankščiau, o ne varyt į Pakretuonę penktadienio vakare (tiesa, galima pridurti, kad visa ši “ART programa” veiks viso festivalio metu). Septynios jaunų ir profesionalų vizualinio meno atlikėjų grupės, nušvies gamtinius landšaftus pasitelkiant aplinkos objektus, jų geometriją, natūralumą bei estetiką. Kiekvienas kūrinys semsis įkvėpimo iš pačios gamtos bei iškels temas apie erdvę, likvidumą, laiką ir jų įkūnijimą estetiškai bei paranormaliai.

DISKUSIJA. Pavadinimu “Noriu būti artistu”. Joje, galima sakyti, dalyvaus visa Lietuviškosios klubinės elektroninės muzikos grietinėlė, o ją kuruos visiems gerai žinomos personos – Daina Dubauskaitė bei Loranas Vaitkus. Viso diskusija truks dvi valandas ir susidės net iš keturių dalių. Laikas – 16:00, šeštadienis. Kas, ko gero, labiausiai užkabins, bet kurį pradedantįjį kūrėją šioje diskusijoje, tai galimybė išgirst vertinimus jo kūrybos iš scenos senbuvių, bei profesionalų. Tereikia turėti USB raktą su savo konkrečiu kūriniu ir laukti kritikos arba amūro strėlių.

PABAIGAI. Viskas prasidės jau labai greit, o  jausmas toks lyg šiuo metu stojo tyla prieš audrą. Liko viena para.


Žymos:, , , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą