PREMJERINIS SAVAITGALIS: „Neracionalus žmogus“, „Neįmanoma misija: slaptoji tauta“, „Viena nepatogi akimirka“

Ką gi, atsimušė pastarųjų trijų savaičių periode festivaliai, atsibūta gamtoje prie vandens telkinių, beigi atidirbta stroikėse, tai kaip ir praeitą savaitgalį (Terminator: Genisys) – vėl buvo lėkta į kiną! Tik šį kartą buvo pamatyti trys premjeriniai filmai, kurie galima sakyti yra vienas už kitą geresni. Pradėsiu pasakojimą nuo geriausio, užbaigdamas silpniausiu, bet kaip sakoma „Last is not the least“, nes ketvirtame filme išėjau iš seanso nesulaukęs jo pabaigos… Ir apie jį neužsiminsiu, nes kam gaišti Jūsų brangų laiką!

Neracionalus žmogus / Irrational Man (2015, JAV)

Naujausias Woody Alleno… Aha, ir vėl šedevras. Žinome mes visi puikiai apie šio Manheteno neurotiko kepamų filmų periodikas – kas antras filmas geras, kas antras – visiškai plokščias. Jei „Blue Jasmine“ pelnė Oskarą Cate‘ei Blanchett už pagrindinį vaidmenį, tai „Magic in the Moonlight“ buvo sudirbtas ne tik kritikų, bet ir mano tėvų, ko pasėkoje į jį net nėjau, nors ir esu didelis Alleno fanas. Tad štai atėjo eilė monumentaliam kino opusui ir čia kaip niekad žiba Joaquinas Phoenixas, kaip niekad esi įtraukiamas į nurautai natūralius dialogus, įpinamas į velniškai gerai bei meistriškai subtiliai užsuktą siužetą, bei kur dar visa filosofinė filmo plotmė, kur dar sudėliojami visi taškai ant „i“ per tą pačia filosofinę prizmę vystant istorijos fabulą. Žodžiu, vienas geriausių metų filmų drąsiai. Ir kaip matot, nieko nepasakoju apie plotmę. Pažiūrėkit treilerį, jei nesat užtikrinti – pasiskaitykit aprašą forumcinemas.lt ir eikit ateinantį savaitgalį į FC kur jis oficialiai debiutuos didžiuosiuose LT kino ekranuose. Gi aš premjerą itin jaukiai, iš anksto stebėjau Kino Pasaka k/t organizuojamame renginyje „Kinas po žvaigždėmis“.

Įvertinimas: 10/10
Verdiktas: viena geriausių šių metų juostų. Filosofinė, detektyvinė, draminė, komedijinė – ko tik joje nėra. Bet kas svarbiausia – viskas puikiai dera, viena kitą papildo ir dėmesį maksimalų iki seanso pabaigos pilnumoje išlaiko.

Neįmanoma misija: slaptoji tauta / Mission: Impossible – Rogue Nation (2015, JAV)

Šiaip man geriausias šių metų VEIKSMO filmas yra „Run All Night“ su Liamu Neesonu, tačiau į jo atlapus dėl titulo drąsiai įsikibo naujausias „Neįmanoma misija“ frančizės filmas su amžinai jaunu ir gražiu Tomu Cruise‘u. Paskutinė veiksmo operos serija pavadinimu „Šmėklos protokolas“ manęs toli gražu nepaliko su atvėpusiu žandikauliu, nes ten per daug buvo užsižaista su humorine juostos linija ir filmas balansavo ties kvailos komedijos riba, vietoje to, kad būtų, kaip ankstesni – rimtas veiksmo filmas. Gi naujame viskas puikiai suderinta. Daug veiksmo, daug įtampos, daug kaskadinių spec-efektų ir šiaip vietoje bei laiku įvelti šmaikštūs juokeliai. Juosta yra pats tas atsipalaiduoti šeštadienio vakarui ar sekmadienio popietei. Įdomiai, sutelkus dėmesį, nesitikrinant mobilaus ir momentais netgi palinkus į priekį, pamirštant jaukų kėdės atlošą.

Įvertinimas: 8/10
Verdiktas: pagaliau “Misija neįmanoma” yra vėl neįmanomai gera.

Viena nepatogi akimirka / One Wild Moment (2015, Prancūzija)

Šio filmo esmė yra tipinis prancūziškas lengvumas, elegantiškumas ir poetiškas vaizdo patrauklumas. Beigi gražūs, seksualūs ir rafinuoti aktoriai. Pats siužetas nėra įdomus ar kažkoks kabinantis. Apie tai kaip du pusamžiai geriausi draugai (aktoriai – Vincent Cassel ir François Cluzet)su savo malalietkomis dukterimis išsileidžia į atostogas saulėtoje Rivjeroje. Toliau filme viena iš dukrų netikėtai įsimyli tėvo draugą ir bele kaip išsidirbinėdama įpina jį į one night standą. Tai ir yra ta „viena nepatogi akimirka“. O kaip viskas vystosi toliau – eikite į filmą ir žiūrėkite. Tie kas myli minėtą prancūzišką kiną – nusivylę tikrai neliks.

Įvertinimas: 6,5/10
Verdiktas: žiūrėti vyresnio amžiaus žiūrovui. Nors jaunoms porelėms ši juosta irgi smagi bei jauki gali pasirodyti. 


Žymos:, , , , , , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą