Lietuviškos Giesmės #8: MOTERYS (ir mergaitės su mergaičiukėm)

Vasarai baigiasi. Šis savaitgalis – priešpaskutinis. Jame – gal netgi ir ačiū Dievui – jokių festivalių (paskutiniame mūsų laukia šauniausi – Mėnuo Juodaragis ir LOFTAS Fest). Paskutinį sykį rubrika „Lietuviškos Giesmės“ buvo parašyta dar Balandžio mėnesį ir nutariau jos nejudinti iki kol ateis ruduo. Tačiau… Kaip odę vasarai nutariau surinkti 5 geriausius saulės sezono kūrinius, kurie būtų sukurti, atlikti ir netgi įgroti MER-GAI-ČIŲ! Va taip va! Do you wanna get rocked?

Irena D. „Artimi / Close“

Apie Ireną Žilakauskaitę-Dabkienę žinomas tik vienas faktas, Ji – vedusi. Daugiau info anei Soundcloude, anei Feisbuke nėra, o Googlint nemoku. Dar, tiesa, yra aišku, kad ji mėgsta skaityti. Nes šis, tiesiogine to žodžio prasme – už dūšios stveriantis kūrinys, yra sukurtas įkvėpus pasakos „Robotas ir peteliškė“. Labai jautru, emocionalu ir… Prisimeni tada kai buvom artimi?

Tamsaulė „Naktys Mus Pamirš Paslėpt“

Produktyvi mergaitė. Lankėsi jau „Lietuviškos Giesmės“ rubrikoje, lankosi ir dar kartą. Nes kaip kitaip – ir kuria, ir prodiusuoja, ir įdainuoja, ir įgroja. Vos ne po gabalą į dvi savaites. Kurie yra vienas už kitą įdomesni (nesakau „geresni“, nes toks pasakymas paprasčiausiai skambėtų banaliai kaip tokiai subtiliai atlikėjai!). Toks yra ir šis kūrinys. Savito skambesio, folk-like vokalo ir žodžių, bei gražių aranžuotinių sprendimų.

Miss Sheep „Naktis prie jūros“

Temperamentinga Moteris. Ne iš kelmo spirta, o jei ji spirs – smūgis jos į tave ko gero sueis kaip į pagalvę. O balsas gi – kaip ančiuko pūkelio švelnumas… Mes laižom viens kitam akis ausis…

UMIKO „Lost Ones“ (original)

Šita tai maną mergaitė. Labai patinka ką ji daro. Po vieną gabalą į mėnesį reguliariai ir visi yra vis kitokie, vis superiniai tuo pačiu. Šis pavyzdžiui yra akustinis. Kas man kaip senam heavy metal fanui yra labai arti kūno. Kaip čia užtaikius PAGALIAU ant jos koncerto..? (matyt teko vos vieną kart)

Glasshours „Just a Man“

Tai trio, kuriantis electronica / dance / jazz muziką. MuZa Magda yra kaip aprašyme parašyta – bandos MOTINA. Ji atsakinga ne tik už vokalines partijas, bet ir už kūrybines idėjas, tekstus ir pan. Tikrai gražus, mąslus ir tiosiog toks tas deep kūrinys.


Žymos:, , , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą