Vilnius Mama Jazz 2015: Visi džiazo stichijos elementai, 4 paros, 150 atlikėjų ir net 18 nemokamų koncertų

Lapkričio 20–23 dienomis sostinėje vyks keturioliktasis tarptautinis džiazo festivalis Vilnius Mama Jazz. Kasmetinis renginys startavo 2002-taisiais metais ir debiutas buvo pažymėtas išties įspūdingai – grojo jame atlikėjai net iš keleto kontinentų, bei tokių šalių kaip Japonija, JAV, Rusija, Austrija, Švedija, Nyderlandai, Suomija, Prancūzija. Nesunku buvo suprasti, kad festivalio organizatoriai į savo veiklą žiūri ambicingai ir kasmet pristatydavo išrankiai Lietuvos džiazo bendruomenei vienas už kitą skambesnius vardus, kurie, kaip teigia Vilnius Mama Jazz „kalba apie esamą laiką“. Šiemet, festivalis sulaukė 14 metų amžiaus ir jo komanda paruošė velniškai gerą programą, apie kurią štai trumpai ir aiškiai.

Šių metų programoje – visos džiazo stichijos. Nuo hip-hopo ir naujų muzikos formų paieškų iki Egipto filosofijos ir atviro improvizacinės muzikos kosmoso. Tarp ryškiausių šiųmečio Vilnius Mama Jazz projektų – Avishai Cohen, Christian Scott, Sons of Kemet ir net Soweto Kinch. Šalia užsienio atlikėjų festivalis pristato išsamią Lietuvos džiazo panoramą. Joje – naujausi Vladimiro Tarasovo, Petro Vyšniausko, Leonido Šinkarenkos, Liudo Mockūno projektai, LMTA ir „Broma Jazz“ bigbendai, jaunųjų atlikėjų grupės.

Viso festivalyje bus sugriežti 24 koncertai, iš kurių – dėmesio – net 18 bus visisškai nemokami! Bilietus tereiks pirkti į 6, kurie vyks Lietuvos Nacionaliniame Dramos Teatro didžiojoje salėje, bei vienas, baigiamasis – Kongresų Rūmuose. Kainos įkandamos net ir itin taupantiems – vos nuo 9 Eurų už bilietą, kurių prekyboje dar yra, reikia tik nedelsti iki paskutinės akimirkos. Taipogi verta atkreipti dėmesį, kad antrus metus iš eilės Vilnius Mama Jazz rengėjai pristato taip vadinamą „Džiazo fojė“. Šioje erdvėje vyks ne tik dalis nemokamų koncertų, bet ir liesis naktinės improvizacijų sesijos, įsikurs knygynų ir leidybinių kompanijų atstovybės, skaityklos ir t.t.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=UYD7tpJud9Q[/youtube]

Kalbant apie must see atlikėjus – kažką iš prieš tai paminėtų išskirti iš ties ne lengva. Kam nesvetimas yra hip-hop muzikos žanras, tiems bus atgaiva Soweto Kincho pasirodymas su grupe. Britų visuomeninis transliuotojas „BBC“ jį yra apdovanojęs ryškiausios kylančios žvaigždės, geriausio džiazo instrumentininko ir geriausio džiazo kolektyvo apdovanojimais. Atlikėjo kolekcijoje – dvi muzikinių apdovanojimų „MOBO“ statulėlės.

Be Soweto Kincho – rafinuotąją Britų džiazo sceną atstovaus „Sons Of Kemet“ bandas. Susikūręs vos prieš 4 metus, tačiau jau yra pelnęs „MOBO“ apdovanojimą geriausios džiazo grupės kategorijoje, o jų debiutinį diską „Burn“ geriausiu metų albumu yra paskelbusi viena labiausiai gerbiamų britų meno kritikos interneto svetainių „The Arts Desk“. „Primygtinai raginu išgirsti šią grupę gyvai“, – savo radijo laidoje klausytojams ne kartą yra sakęs garsusis britų muzikos specialistas Gillesas Petersonas.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=NPPRyhZRWFU[/youtube]

Christianas Scottas tai – JAV trimitininkas, kompozitorius ir prodiuseris, kurio pasiekimus sunku ir išvardinti. Jis ne tik yra vienas geriausių nūdienos trimitininkų pasaulyje, tačiau net ir lyginamas su amžinai gyva legenda Milesu Davisu. Kartą jo paklausė, ką jis mano apie nuolat girdimus palyginimus su šia džiazo legenda ir šis nesikuklindamas atkirto: „Jei Milesas būtų gyvas, jis pasakytų, kad pabučiuočiau jam į užpakalį. Ir aš jam tikriausiai atsakyčiau lygiai taip pat“. Belieka tik įsitikinti tuo gyvai, o jei jis meluoja… Spirsim jam į tą užpakalį mes patys (bet tikėkimės, visgi išvengsime smurto).

Festivalį Lapkričio 23 d., pirmadienį vainikuos pasaulinio masto džiazo vizionierius Avishai Cohenas, kuris su grupe Kongresų Rūmuose surengs, kaip organizatoriai žada, bene geriausią metų džiazo koncertą. Vilniuje jis koncertuos su pianistu Omri Moru ir būgnininku Danieliumi Doru.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FqdTQlPdCSo[/youtube]

A.Cohenas yra grojęs ne tik su Bobby McFerrinu, Herbie Hancocku, Paquito D’Rivera ir kitais džiazo didmeistriais, bet ir su Londono simfoniniu orkestru bei JAV popmuzikos dievaite Alicia Keys. Virtuoziškumas, tobula scenos partnerystė, nesumeluotas teatrališkumas, bei atsidavimas publikai – festivalio organizatorės Juditos Bartoševičienės teigimu, tinkamesnį šių metų Vilnius Mama Jazz finalą būtų net sunku įsivaizduoti.

Festivalis Vilnius Mama Jazz prasideda lygiai už savaitės. Susitinkam?

 


Žymos:, , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą