Naujasis Autechre „elseq“: 5 diskai, 4 val. 28 min. ir 21 kompozicija dar vieno novatoriško IDM

Kaip perkūnas iš giedro dangaus – taip Autechre dėjo su nauju albumu. Žinoma, dideli fanai, kurie seka kas antrą Seano Bootho ir Robo Browno žingsnį, apie jį žinojo jau seniau. Kūrinys „feed1“ plačiąjai „BBC radio 6“ auditorijai buvo pristatytas Gegužės 13 d., t.y. lygiai 2 savaitės iki paleidžiant visą super didelį ilgagrojį. Bet apskritai, tai „elseq“ pasirodė iš vis be jokių ceremonijų, nes „ae“ fcb puslapis yra tylus dar nuo 2013 rugsėjo 17 dienos, kada ten buvo paliktas paskutinis įrašas. O ir šiaip duetas – jau seniai nesipiarina.

Jei „Exai“ (kuris buvo išleistas prieš 3 metus) man neprilipo, nes jautriai ausiai pasirodė, kad albumas per daug eksperimentinis su intencija labiau į meną, nei į sielą, tai ką turime šiame? Ar jis klausomas? Ar apskritai įmanoma tas 4 valandas 28 minutes bent kartą perklausyti? Atsakau, kad įmanoma, kad ir tris kartus – bent tiek kartų aš spėjau jį iki šiol prasukti važiuojant traukiniu, mašina, bei šiaip medituojant prie kolonėlių. Darbas kur kas nuoseklesnis, labiau akcentuotas į mintį bei konstrukciją, vietomis turi netgi aliuzijų į jų klasikinį „Tri Repetae“ sumaišytą su anuomet (2005-tais metais) visišku cyberpunku „Untilted“, bei šiaip organiškas, neištaškytas, konkretus.

Autechre

Ilgiausia kompozicija trunka net beveik pusvalandį (27:09 min.), trumpiausia vos 4:04, o jei išvesti vidurkį vieno gabalo albume, tai jis yra ~13 minučių trukmės. Labiausiai mane verčiantis skipp daryti gabalas yra „eastre“, kuriame viena teminė kilpa sukama vėl ir vėl iš naujo ištisas 22 minutes, prie jos ne itin ką daug prilipdant. Mėgstami? „c16 deep tread“, ar „acdwn2“, ar „c7b2“.

Ilgagrojį galima įsigyti čia su įvairiomis variacijomis – ar atskirai po pageidaujamą diską, ar imant visus 5 vienu ypu. Kaina svyruoja priklausomai nuo to kokį kokybės formatą perki – mp3, FLAC ir 24-bit WAV (kaina atitinkmai 33-45-55 eur). Leidinys leidžiamas tik skaitmeniniu formatu – fizinė laikmena nenumatoma. Aš pats albumą klausiau per ausines ir monitorines kolonėles. Ir jį klausyti reikia tiktai taip, o ne kitaip, nes… Na, it‘s all about Autechre.


Žymos:, , , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą