Kelionės į kosmosą, itališka virtuvė ir save kurianti muzika – neeilinis savaitgalio planas Romoje

Spalio 12-14 dienomis Romoje įvyksiantis „Maker Faire Rome – The European Edition”– tai planas neeilinei savaitgalio išvykai į vieną gražiausių Europos sostinių. Mokslą, meną ir verslą sujungsiančiame festivalyje bus pristatyta daugiau nei 1000 inovatyvių projektų iš 61 pasaulio šalies. Mugė leis pirmiesiems prisiliesti prie naujosios kartos ekonomikos išradimų, idėjų bei modelių, kurie bus išdėstyti septyniuose paviljonuose, per 100 000 kvadratinių metrų teritorijoje.

Kelionės į kosmosą, save kurianti muzika ir itališka „virtuvė“

Išskirtine „Maker Faire“ naujove taps paviljonas, skirtas cirkuliacinei ekonomikai – uždaram produktų ir energijos gamybos ciklui, kuris, tikėtina, jau greit pakeis įprastą požiūrį į išteklių naudojimą ir gyvenimo būdą.

Ar norite sužinoti, kaip kanapių pluoštą paversti į bioplastiką ir panaudoti kasdienių daiktų gamybai? Kaip iš pieno produkcijos sukurti drabužius? Kaip perdirbti tekstilės ir vilnos atliekas, pagaminti vaistus iš vabzdžių, panaudoti mikrobus tam, būtų išvalyti lūšnynai, ar susikonstruoti jėgainę savo namuose?  Tai – ne mokslinės fantastikos kūriniai, o realūs išradimai, kuriuos išmėginsite savaitgalio „Maker Faire Rome“ metu.

Video-mapping‘o entuziastai išmėgins savo jėgas dirbtuvėse su žinomais Italijos dizaineriais Pietro Grandi, Martina Brunelli, Tommaso Bassanini, Francesco Previdi, Cristina Redini. Na o laukiamiausia programos veikla muzikos mylėtojams veikiausiai taps A.M.I (dirbtinio muzikos intelekto) demonstracija kartu su šiuolaikinės muzikos kūrėju Alex Braga bei Romos Tre universiteto profesioriais Antonino Laudani bei Alessandro Salvini.

Kita ne mažiau svarbi festivalio tema – kelionės į kosmosą. Mugės metu bus paminėtas legendinės „Apollo” programos jubiliejus (2019-aisiais programa švęs penkiasdešimtmetį).  Paviljone taip pat įsikurs ekspozicija, skirta itališkiems „San Marco“ dirbtiniams satelitams, kur smalsuoliai ne tik susitiks su šios technologijos vystytojais, bet ir išgirs apie darbo „užkulisius“ bei sunkumus, bendraujant su skirtingo profilio išradėjais bei kūrėjais.

Sunku įsivaizduoti viešnagę Italijoje be išskirtinių skonių ir maisto kultūros, todėl mugė aprėps inovacijas ir šioje srityje: pasiryžę išmėginti darnios mitybos meniu, suderintą su tradiciniais Viduržemio jūros virtuvės skoniais, lankytojai taip pat galės sudalyvauti maisto gamybos šou, už kurį atsakinga populiaraus itališko maisto ir vyno žurnalo „Gambero Rossi“ komanda, pamatyti, kuo žmonija maitinsis ateityje, bei išbandyti naujas maisto gamybos technikas.

Vargu, ar pavyks praleisti  pro akis daugiau nei 500 m2 teritorijoje išsidrieksiantį  naujosios kartos „restoraną“,  kuriame kietosios urbanistinės atliekos bus paverstos biokuru, panaudotas kepimo aliejus taps biodegalais, o polistirenas rūšiuojamas, kad vėliau būtų panaudotas termoizoliacinės medžiagos gamybai. Paragavę vietoje gamintų patiekalų ir šviežiai spaustų sulčių, restorano „svečiai“  akimirksniu taps aktyvia, virtuvės atliekas naujais resursais verčiančios gamybos grandinės dalimi.

Daugiau:

Maker Faire Rome – European Edition

Fierra di Roma, Italija, 2018-10-12 – 2018-10-14

 


Žymos:, , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą