Festivalio „Kilkim žaibu“ svečiams – vienintelė proga išgirsti legendinius grupės „Hellhammer“ kūrinius

Senųjų tradicijų, karybos ir tamsiojo meno festivalis „Kilkim Žaibu“ šią vasarą lankytojus nudžiugins turbūt vienintele proga gyvenime išgirsti legendinės ekstremaliojo grupės „Hellhammer“ dainas Lietuvoje.

Savojo žanro pionieriai, suburti ne mažiau legendinio Tom Gabriel Warrior, egzistavo labai trumpai – nuo 1982 iki 1984 metų – tačiau per šį produktyvų laiką buvo sukurti trys „demo“ įrašai, plokštelė „Apocalyptic Raids“ ir sukurta daugybė niekada įrašų pavidalu neišlikusių ir netgi gyvai neatliktų dainų. O svarbiausias grupės darbas buvo jungtinis albumas „Death Metal“, kurį galima vadinti vienu iš kertinių įvykių metalo muzikos istorijoje.

https://www.youtube.com/watch?v=FnWC4OoVQFI

Po „Hellhammer“ išsiskirstymo T. G. Warrior tą pačią muzikinę liniją tęsė grupėje „Celtic Frost“ ir pasiekė dar didesnio žinomumo bei įtakos metalo pasaulyje. Suirus ir pastarajam kolektyvui jis savo muzikinį triptiką užbaigė trupe „Triptykon“ (kuris „Kilkim žaibu“ svečius džiugino 2015 metais).

Idėją vėl užlipti ant scenos po „Hellhammer“ vėliava Šveicarijos metalo legenda kartu su kitu grupės įkūrėju Martin Eric Ain brandino jau seniai – ją dar labiau sustiprino 2000 m. atsinaujinęs „Celtic Frost“ bendradarbiavimas ir 2009 m. išleista knyga „Only Death is Real“, kurioje aprašyta ankstyvoji „Hellhammer“ ir „Celtic Frost“ istorija. Deja, M.E.Ainas šio atgimimo nesulaukė – jis užpernai mirė.

Tiesa, „Hellhammer“ dainų atlikimas nereiškia, jog grupė atgimsta ilgam – ar kad atgimsta apskritai.

„Hellhammer“ niekada negrįš ir negalės būti atkurta. Visiškai neįmanoma atkurti grupę, kuri yra labai glaudžiai susijusi su ypatingu ir unikaliu laikotarpiu. Kad ir kokie svarūs buvo per daugelį metų man teikiami pasiūlymai, niekada apie tai net nesvarsčiau. Tačiau „Hellhammer“ muzika išliko ir ji yra be galo svarbi mano gyvenimo kelio dalis. Norėčiau šias dainas atlikti ant scenos prieš mirtį“, – savo motyvaciją paaiškino T. G. Warrior.

Todėl šis trumpalaikis projektas bus pavadintas turbūt žinomiausios „Hellhammer“ dainos – „Triumph of Death“ vardu. Į jį „Hellhammer“ įkūrėjas subūrė artimus savo draugus bei bendraminčius – Mia Wallace (bosinė gitara), Michael Zech (gitara/vokalas), Alessandro Cornerio (būgnai).

„Triumph of Death“ garsiausias ir dar niekam dar negirdėtas „Hellhammer“ dainas šią vasarą atliks tik penkis kartus – festivaliuose „Hellfest“ Prancūzijoje, „Party San“ Vokietijoje, „Brutal Assault“ Čekijoje, didžiausiame pasaulyje metalo festivalyje „Wacken Open Air“ Vokietijoje.

Penktasis renginys, kuriame koncertuoti pasirinko „Triumph of Death“, yra „Kilkim Žaibu“. Šeimoms draugiškas festivalis, kuriame bus galima pamatyti net kelias dešimtis geriausių pasaulyje metalinės ir folkloro muzikos grupių, susipažinti su senaisiais amatais bei karybos būdais, birželio 21-23 dienomis vyks Varniuose, ant Lūksto ežero kranto.


Žymos:, , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą