Norit Kvedaro ir Pankratjevo galvos? Panorėkit “daugiau”

Žaidėjai teisingai kalba šioje nuorodoje. Gerai, kad užstoja trenerį, kad ir koks blogas jis yra, bet tai lojalumo ženklas, kas yra labai svarbu. Lojalumas lygu valingumas. O be valingumo nebus užsispyrimo. Be užsispyrimo – darbo. Be darbo – rezultatų.

Skaičiau Fcb, kad Švedija (kaip žinot itin lievai dabar varanti) ar ta pati Olandija dabar tėra “momentinaim cikliuke”, o Lietuvos futbolas supuvęs iš vidaus jau metai iš metų su Kvedaru. Tačiau prisiminkime, kad nuo 2000 net 12 metų Federacijai vadovavo jaunas, energingas ir šiuolaikiškas Liutauras Varanavičius. Ir kas iš to išėjo? O gi nieko. Nors šis EURO2016 ciklas yra prasčiausias LT futbolo istorijoje, bet ir niekad praktiškai nebuvo iššokta reikšmingai. Prieš tai turėjom Danilevičių, Šemberą, Jankauską – talentus kurie buvo laiku krūvoj, ko pasėkoje būta gerų akimirkų. BŪTENT, kad tik akimirkų, bet ne PASIEKIMŲ.

demotyvacija.lt_3-zodziu-anekdotas-Lietuvos-futbolo-rinktine_134788710445

Tad kas iš to išplaukia? Sakysite man, kad “tai ką, siūlai nieko nedaryt? nieko nekeist?” Pasakysiu tik tiek, kad lot ir prašyt žmonių galvų yra lengviausia (The Beatles: „You say you want a revolution?.. Well, you know… We all want to change the world…“)Bet taipogi tai nereiškia, kad aš palaikau dabartinę LFF politiką, bet ar REALIAI KAS NORS Lietuvoje žino ką toj politikoj reikia keist, kad ji VEIKTŲ? Taigi, kad ne la bai.

Geriausia ta tema Liubinskas vebleno kažkurioj laidoj. „Treneri, kaip jūs manot, pagal jus ką reikėtų keisti, kad Lietuvos futbolas iškiltų?“ Liuba: “Na, kažinau, manau reikia investuot į infrastruktūrą, pastatyt stadionus, daugiau aikščių, kad jaunimas žaistų..?“ Na, žinokit, manau, net pirmokas geriau paporintų apie tai iš kur jis atsirado, nei su futbolu itin tampriai susiję žmonės šneka apie šios sporto šakos Lietuvoje atgaivinimo perspekyvas. Tiesiog NĖRA šiam momentui žmonių, NĖRA jau 23 metai Lietuvos futbole Vado. Ir neaišku kada bus. Lemtis? Karma? Patys atsisakykit į šį klausimą, aš tikrai nežinau.

Viena vertus iš vakarykščių rungtynių pamačiau, kad, teisingai teigė San Marino treneris, jog Lietuvos komanda yra su perspektyva. Turim du tikrai stiprius talentus – jau teigiamai apdaužytą Novikovą, bei vos 21-rių metų Spalvį. Novikovas lošė praktiškai iš kart po traumos ir tik jo dėka buvo pasiekti du įvarčiai (kas yra tiesiog nuostabu!), o Spalvis, kaip žinia, įkalė lemiamą įvartį (kas, kad sulaukė kritikos už didžiąją rungtynių laiko dalį, bet kai atlieki smūgį, kuris išgelbsti – esi herojus, kad ir koks tu cHero‘vas esi visas tas 89 minučių). Tad, taip, šis EURO2016 ciklas yra beveik dugnas, bet, JEIGU šie du talentai (tfu, tfu, tfu) nepatirs traumų ateityje – bent jau prie gražių akimirkų, manau, galime tikėtis sugrįžti artimiausiuose atkrentamųjų cikluose. Galų gale paskui save šie žaidėjai patemps ir kitus aukščiau.

arvydas-novikovas-60839999

Tad kokia esmė šios rašliavos? Ogi tokia, kad bus laikas bus ir vaikas (karma is funny thing you know). Nebūkime naivūs ir nekariaukime revoliucijų su galvų kapojimais. Taip, dabartinė LFF dabar dirba labai prastai, bet, kaip minėta rašinyje, niekad nebuvo kažko stebuklingiau. Dabar rinktinėje vyksta kartų kaita ir pamaldaukime Perkūno (ar Dziauso), kad tas jaunimas toliau kiltų, jų talentų nesurytų traumos. Taip, U-21 pralaimėjo paskutines 2 rungtynes 8:0 santykiu (Lietuva 0:5 Serbija, bei Lietuva 0:3 Slovėnija) ir tai iš tikrųjų nuteikia dar gūdžiau nei vyrų rungtynės su Estija bei San Marinu.

Bet geroji medalio pusė, manau, yra A Lygos kilimas. Nors Vilniaus „Žalgiris“ patyrė praeitame sezone fiasko, kuomet po pirmojo rato buvo iškrista iš UEFA atrankos turnyro, bet ko negalima nuneigti, tai, kad ši komanda dirba it Šveicariškas laikrodukas ir yra pats tikriausias pavyzdys ir įkvėpimas visam LTU futbolui, tai kaip turi dirbti SISTEMA. Su marketingu, tvarkingu biudžeto skirstymu, viešaisiais ryšiais, talentų ugdymu bei paieškomis ir t.t. ir pan.

Tad štai tokie tie mano efemeriški pamąstymai, filosofiniai pasvarstymai, „strateginiai“ išvedžiojimai. Tingiu daugiau rašyt. Bet esmė ta, kad ir kaip TU norėtum gero futbolo, turi ateit geras Vadas. O jis per 23 metus toks dar neatėjo. Karma? Na, pats sau atsakyk.

Straipsnyje panaudotas A. Pogrebnojaus šaržas


Žymos:, , ,

SUSIJĘ:


5 komentarai:

 1. Sorry, bet abejoju, ar žaidėjų pasisakymai labai tampriai susieti su lojalumu. Tiesiog jie jau žino, kad jei losi/kritikuosi LFF/trenerį/Lietuvos futbolo tendencijas – durys į rinktinę bus užtrenktos ir nesvarbu, kad geresnis esi. Šemba – geriausias to pavyzdys. Žaidėjas dar galintis garbingai žaisti ir geresniu lygmeniu už daugelį rinktinės medinukų – nėra kviečiamas į rinktinę. Nes o kam bachūrams jų autoritetu abejojantys žaidėjai? Rinktinei nuo to bus blogiau? Žurnalistai palos ir pamirš.

  “Ogi tokia, kad bus laikas bus ir vaikas (karma is funny thing you know)”.
  Savaime kažkas pasikeis? Kai federacija supuvusi nuo galvos? Kai prezidentas yra su nusikalstamu pasauliu susijęs bachūras? Kai treneris nesugeba užsivilkti kostiumo, nors reprezentuoja ne Kavarsko “Kupiškį”, o nacionalinę rinktinę? Kai nesugeba argumentuotai atsakyti į kritiką? Kai “nieko negirdėjau ir nemačiau” yra jo antram sakinyje? Kai savigarbos prisiimti atsakomybę seniai nebeliko ne pėdsako?
  Aš už Lietuvos futbolo rinktinę, su ja ir už ją jau 20+ metų, bet optimizmo, kad viskas susitvarkys savaime, nematau nei-per-kur.

  1. Sutinku su viskuo. Kaip jau rašiau – LFF dirba tikrai prastai. Kad prezidentas susiijes su nusikalstamu pasauliu tai… Pažiūrėkim į FIFA – kas ten dėdasi? Irgi tas pats, bet bent Blatteris padarė veikiantį mechanizmą. Aišku gręžiantį jam šlamančius ir jo sėbrams į kišenę. Bet, kad ir kaip būtų, mechanizmas užsuktas tikrai profesionalus, tad šiuo atveju kas su kuo susiję nėra itin tampru, mat visur dažniausiai būna syvai su purvinais dalykais.

   O esmė šio rašinio tokia, kad KAS vietoj Kvedaro? KAS? Va, kame esmė. Aš asmeniškai nematau žmogaus. Ar bent jau ne gerai žinau užkulisinę LFF virtuvę.

   Galvas kapot ir kelt revoliucijas lenga, bet klausimas – ar jos visada kažką keičia? Aišku, ko gero, kai kol nepabandysi, tol nesužinosi.

   1. Na, tai ne mums, paprastiems, bet objektyviai į LFF ir jos veiklą bei puvėsius žiūrintiems fanams naujas kandidatūras kelti. Bet kad reikia naujo vado – faktas. Faktas ir tai, kad vietoj Kvedaro pastačius naują bachūrą – nieks nepasikeis. Kaip ir nepasikeis pakeitus Pankratjevą kitu statytiniu kareivuku. STT lyg ir bandė kabinti Kvedarą, bet užsibaigė niekuom. Iš esmės būčiau už tai, kad STT, FNTT ir kiti teisėsaugos organai iš esmės supurtytų LFF, galimai gautume baną keliems metams iš FIFA, bet apsivalytume iš pagrindų, suburtume futbolu gyvus žmones, kuriems pirmoj vietoj – ne savo kišenę prisigrūsti – ir jau galėtume judėti į priekį. Nes dabar tai buksuojam ir grimztam kuo toliau, tuo labiau. Greit ir visos Afrikos tautos mus aplenks.

    1. Ką gi, paantrinu :). Jei jau Blatterį supurtė JAV FTB, tai gal ir mūsų spec. tarnybos tą pajėgios padaryt. Who knows. Na, bet dabar belieka tik stoiškai stebėt, nes kitaip nesigauna. Galvoju dabar varyt ar nevaryt į Lietuva vs Anglija taip prašant pusantros dienos išeiginių iš darbovietės (dirbu Telšiuose, deja). Vien tam, kad pafotkinčiau anglus. Bei naująjį karštajį vaikiną Spalvį:)

     http://www.15min.lt/sportas/naujiena/futbolas/is-gynybines-sieneles-pasitraukes-lukas-spalvis-imuses-ivarti-rusiskai-keiksnojo-sirgalius-24-526875

 2. Faktas ir tai, kad reikia kažko rimtesnio nei paklodės su užrašais, kurios ir dabar ne visada leidžia į LFF stadioną įnešti. Visiškas ir masinis rungtynių boikotas – būtų veiksmingiau, manau.


Parašykite komentarą