Žvaigždžių karai Epizodas VII: graži imitacijos kopija

Pirmiausiai prisikabinsiu prie filmo scenarijaus. Nepaisant to, kad prie jo dirbo net trys žmonės, per visą filmą praktiškai nebuvo nė vienos įdomesnės idėjos ar netikėto siužeto vingio. Netgi dar blogiau – kūrėjai nesugebėjo sukurpti originalesnio filmo finalo – paskutinis juostos trečdalis yra praktiškai ketvirtojo epizodo atkartojimas.

Tai, ką mums rodo ekrane matėme jau ne kartą – blogiukai turi super duper ultra ginklą, o geriečiai pasinaudoja to ginklo Achilo kulnu (matyt specialiai paliktu, kad jį būtų lengviau sunaikinti) ir nuleidžia visas priešų pastangas į unitazą. O ką jau kalbėti apie tą Santa Barbarą, kuri vyksta tarp personažų! Nejaugi galaktika tokia maža, kad iš veikiančių personažų beveik visi yra giminės vieni kitiems?

star_wars_trailer3-620x412

Taip pat veikėjams kyla problemų su to ar kito poelgio motyvais – tiesiog atsitinka tai, kas turi atsitikti pagal scenarijų. Scenaristai labai stengėsi įtikti senųjų “Žvaigždžių Karų” fanams ir pritraukti naujų, bet nemanau, kad jiems tai pavyko. Vietoj siužeto vingių mums buvo parodyti marketinginiai sprendimai. Filmo žiūrovams patiko X Wingai? Bus jums kautynės su X Wingais! Žiūrovams patiko droidai? Padarysime mielą droidą! Gedite eliminuoto charzimatiškojo blogiečio Dartho Waderio? Bus jums naujas! Ir taip kone visą filmą.

Režisierius J. J. Abramsas žinomas pasauliui kaip geras komercinių blokbusterių kūrėjas, ir jo ranka filme labai juntama. Aš nesakau, kad stiliaus pakeitimas savaime yra blogas dalykas, bet pasiruoškite tam, kad filmas bus kitoks. Kovinėse scenose neliko to epiškumo, didingumo, kurį sugebėdavo sukurti Lucasas. Bet iš kitos pusės personažai gyvybingesni, panašesni į tikrus žmones – jie netgi sugeba pajuokauti. Ir šiaip – humoro filme išties daug (kas, manau, yra vienas didžiausių šio epizodo pliusų).

2028

Galima nemėgti paskutinių Lucaso sukurtų “Žvaigždžių Karų” epizodų, vadinti juos infantiliais ir vaikiškais, teigti kad filmas buvo vientisas specefektas, bet KOKIOS ten buvo kautynių scenos! Abramso kuriamos kautynių scenos nėra blogos, bet jos jau ne tokios didingos, kaip pavykdavo Lucasui.

Galų gale, kokios unikalios rasės su savo technologijomis ir papročiais buvo mums parodytos ankstesniuose epizoduose! Gi Abramso filme pagrindiniai veikiantys personažai yra žmonės, o sakykim, kad ir tie patys droidai ar netgi legendinis Čiubaka nukišti jau net ne į antrą, o į trečią planą. Ir reikalas netgi ne tame, kad J. J. Abramsas yra blogas režisierius. Bet žiūrėdamas jo sukurtą “Žvaigždžių Kelią” patyriau didesnį malonumą, nei žiūrėdamas „Žvaigždžių karai: Galia nubunda“.

3502

Nesiimu tvirtinti kad naujausias “Žvaigždžių Karų” epizodas yra prastas filmas. Disnėjus nusipirko teises į filmą, reiškia reikėjo atidirbti įdėtas investicijas. Tad jiems iš principo negalėjo pavykti. Tiesiog turime ką turime. O turime tvirtai sukaltą kovinį filmą, kuris, greičiausiai, bus komerciškai sėkmingas. Filmą, į kurį buvo sukišti milijonai dolerių, bet neįdėta praktiškai jokios sielos.


Žymos:, ,

SUSIJĘ:


2 komentarai:

 1. O man kaip tik atvirkščiai pasirodė. Naujieji herojai išjausti ir tikri. Sielos yra. Tuose pačiuose I,II ir III epizoduose po ekraną malasi kažkokie bejausmiai lygintuvai.

  Autorius kalbėdamas apie kautynių scenas turi omeny spaceshipų pasiutpolkes, pasišaudymus blasteriais ar lightsaberių choreografiją? Pirmą kartą “Klonų atakos” finalinis mušis paliko tikrai didelį įspūdį, ale dabar kai pažiūri – prastai atrodanti tuštybės mugė, kuri iš reikalo atliepia į to meto “Žiedų valdovo” masovkes. Apie “Return of the Jedi” meškiukus net kalbėt nesinori.

  Žodžiu, kalbėt galima valandų valandas, ale esmė, kad iš senųjų juostų tik IV ir V epizodus gali įvardinti kaip tikrai puikius filmus. Ir naujasis filmas, bent man, drąsiai stoja į šių gretas, į top 3tuką.

  1. Jori, iš tikro tai tiek aš, tiek Sauronas, kuriem patiko sakom VALIO. Nes čia nėra eilinis blockbusteris. Čia yra vaikystė, sentimentai, kone 21 amžiaus filmas ir tt. Nes, kaip kažkada postinau fcb ar kaip reinterpretuotai sakė Buda: “Jei tau atrodo, kad tavo nuomonė teisinga – netikėk jokiu pranašu, o tikėk savo nuomone, nes tai kas eina giliai išvidaus, tas tikra ir teisinga.”

   Aš asmeniškai pirmus du trečdalius tiesiogine to žodžio prasme kine SPYGAVAU vos ne vienintelis salėj! (aišku didžiausias kaifas būdavo, kai atsirasdavo pritariančių tam). BET. Jei yra diskusija, tai diskutuojam. Tai į tą pačią temą, labai gerą postą IMDB Brolis sudiggino. Štai jis, have fun:

   🙂

   1) A droid has important information that must be delivered to the good guys (Episode IV, anyone?)
   2) so the bad guys hunt for the droid on a desert planet (IV)
   3) Storm troopers raid a village, killing everyone (IV)
   4) A girl is captured by the bad guys and the good guys rush to the base to the rescue. (IV)
   5) The girl and the boy have a friend zone relationship through the film (Ep IV, Luke & Leia, wouldn’t be surprised to learn that they are siblings in Episode IX)
   6) The stormtroopers, elite soldiers of the bad guys, still can’t hit a barn door. On the other hand, the good guys always hit, even when they use a weapon for the first time in their life
   7) Supreme Leader Snoke = Emperor with a silly name
   8) The bad guys have a magnificent new weapon that can destroy planets (Ep IV)
   9) They use it to destroy a planet loyal to the rebels (IV)
   10) The weapon has shields that can be destroyed by going down on the planet and disabling the shield generator (VI)
   11) The epic villain wears a mask that distorts his voice (IV)
   12) The good guys can only destroy the weapon with an attack by X-Wings on the exact target (IV)
   13) The X-Wings have to fly in a tight trench in order to reach their target (IV).


Parašykite komentarą